×
Ohlédnutí za úspěšným 55. ročníkem Trofea Topolina

Ohlédnutí za úspěšným 55. ročníkem Trofea Topolina

12.03.2016

Dvě medaile, z toho jedna zlatá v obřím slalomu mladších žákyň v podání Barbory Novákové a jedna bronzová v obřím slalom starších žákyň od Barbory Zíkové. K tomu 5. místo Ondřeje Surkoše – opět v obřím slalomu a pouze pět setin od bronzu a další čtyři umístění v první patnáctce. Nováková a Surkoš přidali 11. místa ve slalomu, stejně tak jako mladší žák Adam Linhart v obřím slalomu, Šimon Šnajdr byl v téže kategorii a disciplíně třináctý. To je úspěšná bilance českého týmu na Trofeo Topolino 2016 – neoficiálním mistrovství světa žáků.

Báře Novákové (SA Špindl) a jejímu obrovskému úspěchu jsme věnovali samostatný článek už v den, kdy zvítězila, a tak se nyní pojďme podívat na ostatní výborné výsledky naší výpravy. Hodnotí s námi šéf výpravy Petr záhrobský mladší.

Barbora Zíková (Sokol Špičák), talent českého lyžování, starší žačka teprve prvním rokem mezi nabitou konkurencí o rok starších slečen uspěla. V obřím slalomu získala výbornou bronzovou medaili a uhájila tak cenný kov z loňska, kdy byla mezi mladšími žačkami v téže disciplíně stříbrná. „Obřák perfektní, slalom jí bohužel nevyšel. V 1. kole jela bez rizika a vyloženě na dojetí a ztrácela. V 2. kole to kopla, ale nedojela,“ hodnotí Petr Záhrobský.

Ondřej Surkoš (ST Victoria Brno a člen Ski Akademie Brno) byl jen pět setin od medaile v obřím slalomu, což je skvělý výsledek. Ve slalomu přidal 11. místo. Letos tento dvojnásobný mistr ČR (slalom, obří slalom) udělal obrovský kus práce. „Na Topolinu se ukázal ještě v lepším světle a větší formě než obvykle. Skoro bych řekl, že jel nad svými možnostmi,“ říká šéf výpravy Petr Záhrobský a hodnotí další členy našeho týmu:

„O velkém úspěchu Báry Novákové už jsme hovořili v samostatném článku. Alena Labaštová (Ski team záhrobský) není v takové formě, jako byla v lednu, navíc byla nechlazená a tak zajela víceméně to, na co v daný okamžik měla. V lednu by to byla schopna jet o vteřinu a půl rychleji,“ sděluje k 21.msítu své svěřenkyně. „Slušných výsledů dosáhli mladší žáci Adam Linhart a Šimon Šnajdr v obřím slalomu.“ Nominován byl i Oskar Novák (SA Špindl), ten však na Topolino neodcestoval. Byl po nemoci a navíc absolvoval přijímací zkoušky na lyžařské gymnázium do rakouského Salfendenu. Nahradil ho Vojtěch Bambušek (Ski Soláň). „Bambušek má silnější disciplínu slalom, v něm však nedojel. Ostatní závodníci Viktorie Vydrová (TJ SK Janské Lázně), Sára Kotabová (Ski Bílá) a Jan Koula  (TJ Loko Trutnov)a předvedli své standardní jízdy. Ono ve starších žačkách a žácích je mezi nejlepšími Zíkovou se Surkošem a zbytkem republiky celkem výrazný rozdíl a ten se ukázal i na Topolinu,“ uzavřel Petr Záhrobský ml.

Česká výprava byla letos ukázala v dobrém světle a my všem úspěšným aktérům gratulujeme.

(EK)

 

Photo: trofeotopolino.netPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska