×
Ohlédnutí za MČR juniorů: Double mají Čamková a Skořepa, v U18 Nová a Klinský

Ohlédnutí za MČR juniorů: Double mají Čamková a Skořepa, v U18 Nová a Klinský

21.02.2016

Minulý víkend hostila Bíla v Beskydech hostila mistrovství České republiky v alpském lyžování, konkrétně v technických disciplínách. Závody se současně konaly jako univerzitní mistrovství ČR a Memoriál Jiřího Havla. Akademickému MČR se budeme věnovat v samostatném článku.

Předseda Úseku AD Aleš Krýzl k juniorskému mistrovství ČR říká: „Závody byly tradičně dobře zorganizované, akorát v neděli na slalom pořadatelům nebo lépe řečeno závodníkům nepřálo počasí. První kolo se nesalmiakovalo, udělaly se díry a mezi závodníky a trenéry probíhala diskuze, zda to nezrušit, ale nebylo to na úrovni Jury. Závod se tedy odjel a na poslední kolo (juniorky), kdy zapadlo slunce, už to dokonce i přituhovalo. Nicméně někteří závodníci se rozhodli druhé kolo nejet s tím, že to byl neregulérní závod. Byli to třeba Martin Štěpán, což je určitě škoda, protože mohl aspirovat hodně vysoko, nebo Eda Fiala či Vojta Pršala, ale i někteří zahraniční závodníci.

Double, čili titul juniorského mistra ČR jak ve slalomu, tak v obřím slalomu, si odvezli Veronika Čamková a Jan Skořepa, v mladších juniorech pak Tereza Nová a Tomáš Klinský.

Jan Skořepa ke svému double říká. „Myslím si, že ten víkend proběhl dobře, i když 1. kolo slalomu byly neregulérní podmínky, od čísla 10 do 20 to bylo hodně rozbité a až v 2. kole se dalo závodit. Titul ve slalomu pro mě je spíš zlatá tečka, jel jsem tam jel s tím, že hlavně v obřáku chci uspět a mám ho taky jako disciplínu o hodně radši. Přál jsem si ho vyhrát, byl to můj hlavní cíl. Do slalomu jsem šel s čistou hlavou, nic jsem od toho neočekával a přišla asi falešná forma, protože jsem se mu v tréninku věnoval málo, takže to bylo takové nečekané.“

Veronika Čamková byla s tituly spokojená a s úsměvem řekla. „Vždy si to můžete napsat do životopisu. Když vám pověsí na krk zlatou placku, je to super pocit a vždy to potěší, získat titul je příjemné.“ Pak se ještě vrátila k samotným závodům. „Byly to docela bojové podmínky, vzhledem k počasí to však připravili dobře. Ale celkově to byly horší podmínky, ve kterých bylo potřeba taktizovat. V obřáku ani ne, tam jsem věděla, že by to v absolutním pořadí mělo být na bedny, ať to sjedu jakkoliv, ale ve slalomu jsem taktizovala. 1. kolo jsem jela tak, abych ho sjela do cíle a ve druhém kole tak, abych si náskok na další juniorku uhlídala.“

Stříbrné medaile v obřím slalomu získali Tereza Zahálková a Jan Straka, v U18 Aneta Vetrová a Jan Ouvín, bronzové medaile Zuzana Zemková a Tomáš Klinský, v U18 Klára Pospíšilová a Marek Müller. Ve slalomu byli stříbrní Zuzana Zemková a Petr Král, v U18 Klára Pospíšilová a Marek Müller, bronzoví Adéla Berkovcová a Tomáš Klinský, v U18 Alena Lukášová a Martin Ťavoda.

(EK)

 

Photo: archiv V.Čamkové

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři