×
Odborný seminář pro trenéry alpských disciplín

Odborný seminář pro trenéry alpských disciplín

30.08.2018

Úsek alpských disciplín Svazu lyžařů ČR pořádá každoroční odborný seminář pro trenéry a rodiče, který zároveň slouží k prodloužení trenérských licencí. Workshop je na programu 15. září v aule České unie sportu v Praze na Strahově.

Seminář začne v devět hodin a na jeho programu bude celá řada odborných přednášek. Dnes již bývalá reprezentantka Klára Křížová promluví na téma Předstartovní stavy, koncentrace na závod a prohlídka tratě. Dalšími tématy budou Fyzioterapie a sjezdové lyžování a Sportovní psychologie, které coby přednášející povedou odborníci z VO2MAX, fyzioterapeutka Mgr. Jana Hančová a psychoterapeut Mgr. Jan Remeš. Systém celostní terapie a sportu, který založila bývalá hvězdná slalomářka Šárka Strachová, bude i v nadcházející sezoně ve formě terapií a procedur podporovat členy reprezentace alpského lyžování. Ze Slovenska přijede PaeDr. Kamil Povrazník a bude přednášet o silových schopnostech dětí v AD, v druhé přednášce rozebere techniku lyžování v žákovské kategorii. Mgr. Honza Kvasnička přiblíží význam lyžařského postoje pro závodní lyžování. A Doc. Ladislav Bedřich vysvětlí jak efektivně pracovat s výsledky motorických testů.

Seminář má omezenou kapacitu, závazné přihlášení je nutné nejpozději do 10. 9. prostřednictvím e-mailu na sekretariatad@czech-ski.com nebo alpin@czech-ski.com. Cena semináře činí 500,- Kč.

Na doškolení bude možnost zakoupení metodické publikace OSÚ AD LYŽOVÁNÍ Technika a výcvik alpských disciplín, která poslouží jako ideální doplňující studijní materiál pro každého lyžařského trenéra. „Jedná se o ucelenou příručku především pro trenéry mládeže. Nabízí neotřelý a odborný pohled na trénink, práci s mládeží, techniku lyžování či odstranění chyb z tréninku. Navíc je doplněna vizualizací, která čtenáři notně usnadní orientaci v dané problematice. Jsem přesvědčená, že jde o knihu, která osloví každého,“ říká manažerka úseku alpských disciplín SLČR Danuta Štrougalová.

Publikaci LYŽOVÁNÍ Technika a výcvik alpských disciplín je možné také objednat prostřednictvím e-mailu sekretariatad@czech-ski.com. Cena je 300,- Kč, členové OSÚ AD mají zvýhodněnou cenu 250,- Kč.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat sekretariát OSÚ AD na tel.: 608 555 088.Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři