×
Naši žáci přivezli z FIS závodů v Záhřebu dvě medaile

Naši žáci přivezli z FIS závodů v Záhřebu dvě medaile

25.02.2014

Na mezinárodních žákovských závodech (18-19.02.2014) v chorvatském Záhřebu reprezentovalo Českou republiku deset závodníků.

Organizátoři dělali vše pro to, aby se navzdory teplému jarnímu počasí závod na známé sjezdovce Sljeme odjel a díky velké snaze se jim to podařilo. Podmínky na trati byly regulérní pro všechny závodníky, i když ne všichni zvládli nástrahy sjezdovky, na které se jezdí i závody Světový poháru. Soutěžilo se ve slalomu a obřím slalomu. Naši svěřenci stejně jako v minulých sezónách bojovali o příčky nejvyšší a podařilo se jim získat dvě medaile. Na vytoužené zlato sice nedosáhli, ale jedna stříbrná a jedna bronzová medaile nám udělali velkou radost.

Kdo nás reprezentoval? V kategorii U14 to byli:

Anna Volková, Veronika Vanická, Jiří Milata a Ondřej Kadla,

v kategorii U16:

Nikola Bubáková, Tereza Nová, Klára Pospíšilová, Marek Műller, Edo Fiala a Vítězslav Varga.

Ve slalomu skončila na druhé pozici Anna Volková, v kategorii U14 . Ve druhém kole bojovala o vítězství, ale při velké snaze se nevyhnula téměř fatální chybě a nakonec si o dvě setiny sekundy ubránila stříbrnou pozici. Veronika Vanická obsadila, po pádu ve druhém kole, konečné 14. místo. V kategorii U16 se podařilo do cíle náročného slalomu dojet jen Kláře Pospíšilové, která byla po prvním kole na sedmém místě. Druhou nejrychlejší jízdou druhého kola se však vyšvihla až na bronzový stupínek.

V obřím slalomu neměli naší závodnici štěstí na startovní čísla, což se podepsalo v konečném hodnocení. Nejlepší výsledek zaznamenala nejmladší členka týmu, Veronika Vanická, když obsadila pěkné 4. místo v kategorii U14. I tak to však byl skvělý výkon. Mezi chlapci dojel na pěkném 6. místo Jirka Milata a desátý skončil Ondra Kadla, jehož o lepší výsledek připravila chyba na závěrečném hangu. V kategorii U16 byl nejlepší z našich Edo Fiala, který skončil 11., mezi dívkami skončila na 12. místě Terka Nová.

V hodnocení zemí jsme se v konkurenci 26 národů zařadili na konečné skvělé 5. místo. Gratulujeme našim úspěšným závodníkům, chválíme za dobrou reprezentaci a držíme palce do dalších závodů sezóny!

(AH - díky LO)

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska