×
Na Zimní olympiádě dětí a mládeže 19.-24.1. na Vysočině závodili samozřejmě i alpští lyžaři.

Na Zimní olympiádě dětí a mládeže 19.-24.1. na Vysočině závodili samozřejmě i alpští lyžaři.

29.01.2014

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci tak nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

Alpské lyžování mělo na programu tři disciplíny - slalom, paralelní slalom jednotlivci a paralelní slalom družstev, kategorie jsou U 16 - starší žáci a žákyně 1998-1999 a U 14 - mladší žáci a žákyně 2000-2001, za každý kraj startovali vždy tři nominovaní.

V pondělí 20. ledna ve slalomu U16 zvítězil Jan Ouvín před Tomášem Klinským a Petrem Ševelou, mezi děvčaty U16 Nikola Bubáková před Klárou Kašparovou a Sárou Novotnou.

V úterý 21. ledna vyhrál U14 Vojtěch Bambušek před Oskarem Točíkem a Ondřejeme Surkošem, v U16 Jan Zabystřan, Petr Ševela a Tomáš Klinský, mezi děvčaty U14 Barbora Zíková před Veronikou Vanickou a Klárou Gašpaříkovou a U16 Nikola Bubáková před Sofií Joannidu a Terezou Novou.      

Ve středu 22. ledna pak v týmové soutěži zvítězil Zlínský kraj.

Závody v alpských disciplínách proběhly v Jihlavě ve SKI AREÁLU ŠACBERK, je tak trochu kuriozitou, že v klasických horských destinacích se závody rušily a v Jihlavě bylo sněhu dost.  

Oficiální výsledky závodů ZODM 2014 najdete zde

(AH)

 Ski Areál Šacberk

 Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska