×
MSJ Soči 2016: po rychlostních disciplínách slaví Jan Zabystřan dvě druhá místa v kategorii U18. Gratulujeme!

MSJ Soči 2016: po rychlostních disciplínách slaví Jan Zabystřan dvě druhá místa v kategorii U18. Gratulujeme!

29.02.2016

Juniorský reprezentant Jan Zabystřan po výborných výsledcích na YOG 2016 pokračuje ve skvělých výsledcích také na mistrovství světa juniorů v ruské Soči. V úvodním sjezdu a dnešním super-G zajel v kategorii U18 perfektní stříbrné pozice a to ho jeho nejsilnější disciplíny teprve čekají. Velmi slušné výkony podali i Filip Forejtek a Veronika Čamková.

Vedoucí výpravy Jan Fiedler hlásí: „MSJ v Soči je naprosto perfektně organizované. Kromě všudypřítomných vojáků, policistů, tajných policistů a velmi častých kontrol si není na co stěžovat. Možná jen na počasí; buď je úplně krásně nebo totálně lije, obě varianty ale provází celkově velmi teplé počasí. Organizátoři to zvládají dobře, pisty jsou připravené v rámci podmínek asi nejlépe, jak si dokážeme představit.“

Honza Zabystřan se v obou závodech prezentoval velmi dobrým výkonem a v kategorii U18 vybojoval dvě stříbra. „Za stupně vítězů jsem rád,“ řekl a dodal, že se ale jeho výkony neobešly bez chyb: „Především ve sjezdu jsem natropil spoustu drobných chybiček.“ V dnešním Super-G předvedl výbornou jízdu v technických a prudkých pasážích, kde svým výkonem konkuroval nejlepším v celkové kategorii juniorů. „Bohužel jsem ale trochu ztratil v lehké a rovinaté pasáži těsně před cílem,“ řekl a věděl, že tím přišel o vítězství v U18, uniklo mu totiž o pouhých devět setin.

V absolutním juniorském pořadí zajel nejlepší časy Filip Forejtek. Jan Fidler k tomu říká: „V obou dvou rychlostních disciplínách zajel své startovní číslo a ve sjezdu si mírně zlepšil FIS body. Jel v něm téměř bezchybnou jízdu, ale stačila jedna podjetá průjezdná brána v nájezdu do roviny a čas byl hned o půl vteřiny pomalejší.“ Filip dodává: „Být právě o tu půl vteřinu rychlejší bylo mým cílem pro tento závod. Chybičky byly ale i v super-G, nevyšel mi nájezd do Russian Trampolin (pozn. obávaný skok olympijského sjezdu).“

Veronika Čamková oslavila před dvěma dny 20. narozeny. Jan Fiedler k Veroničině dosavadnímu působení na MSJ říká: „Odjela trénink sjezdu především jako trénink na závod super-G a alpské kombinace. V super-G si pak už naostro vyzkoušela, jak chutná mužská olympijská sjezdovka a prezentovala se slušným výkonem, který ji dává naději na postup do elitní třicítky v zítřejší alpské kombinaci.“ Veronika dnes byla čtyřiatřicátá.

Naše mladé reprezentanty čeká zítra alpská kombinace. Držíme palce a přejeme štěstí.

Přehled výsledků z MSJ najdete zde.

(EK za pomoci J.Fiedlera)

 

Photos: archiv českého týmu na MSJ

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři