×
MS Svatý Mořic: Sjezd mužů zrušen, ženy zítra snad nastoupí

MS Svatý Mořic: Sjezd mužů zrušen, ženy zítra snad nastoupí

11.02.2017

Čtveřice českých reprezentantů Jan Hudec, Filip Forejtek, Ondřej Berndt a Jan Zabystřan dnes měli nechtěné závodní volno. Sjezd na mistrovství světa ve Svatém Mořici byl totiž pro mlhu ve střední pasáži zrušen a měl by se odjet zítra, 12. února po klasickém sjezdu žen, pokud se tedy počasí, respektive mlha umoudří. Není to totiž jisté.

Start mužů se napřed pro mlhu odkládal, až  ho ve 14.45 Jury závodu zrušila. Na MS je v roli rozhodčího na startu při ženských soutěžích mezinárodní technická delegátka a naše první medailistka ze ZOH v alpském lyžování Olga Charvátová – Křížová. Ta uvedla pro českou televizi, že jev s mlhou ve střední části trati, ačkoliv svítí nad i pod mlhou slunce, není ve Svatém Mořici ojedinělý. Dokonce je zde všeobecně známý a nazývají ho „Malojaschlange“, tedy Malojský had, podle nedalekého horského průsmyku nesoucí název Maloja Pass. Vyvolává ho působení větru vznikajícího  vysokými rozdíly vlhkostí s teplotou vzduchu ve dne a v noci. „Je to tady strašák a snad to nebude zítra. Všichni tady ten jev znají, když začne jihozápadní proudění, táhne se pruh mlhy, který se drží v jedné hladině.“ O problému, který může kolem poledne nastat, věděli všichni dopředu. Mají to tady velice dobře zpracované.„

Bohužel se to kvůli pevným vysílacím časům nemohlo odjet ráno,“ uvedla Olga Křížová. Navíc přes noc napadlo dvacet centimetrů sněhu, které pořadatelský tým na trati mužů uklidil, na ženskou.

Nový start je zítra po sjezdu žen. Ten začíná zítra, v neděli nově v 11.15 (původně byl plánován na 12.00. Muži mají na programu strat hned po nich, ve 13.30 hod. Na startu budou hájit české barvy Ester Ledecká, Kateřina Paulátohová a Pavla Klicnarová. V mužskích pak Jan Hudec, Filip Forejtek, Ondřej Berndt a Jan Zabystřan. Držíme palce! 

(EK)

Photo: Czech Ski/ZoomAgencyToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři