×
MS St. Moritz: Ženy v pátek jedou alpskou kombinaci, muži přeložený trénink sjezdu

MS St. Moritz: Ženy v pátek jedou alpskou kombinaci, muži přeložený trénink sjezdu

09.02.2017

Na mistrovství světa v alpském lyžování ve Svatém Mořici se zítra rozpoutá boj o medaile v alpské kombinaci žen a muži ještě půl hodiny před jejím začátkem odstartují zrušený trénink sjezdu z dneška. Českou republiku budou reprezentovat Kateřina Pauláthová se startovním číslem 26, Ester Ledecká v číslem 30 a Pavla Klicnarová vyrazí na trať prvního kola – sjezdu – jako 37.

Holky dnešní trénink sjezdu odjely. I ony sice měly trénink na delší dobu přerušen pro mlhu ve střední části trati v jinak sluncem zalitém Svatém Mořici. Muži už takové štěstí neměli. Jejich trénink byl hned po několika závodnících přerušen, pak opět puštěn, aby byl následně na dlouhou dobu přerušen. V pozdních odpoledních hodinách opět projelo několik závodníků, než byla akce odvolána a přesunuta na zítřek.

Ženy si před zítřejší alpskou kombinací daly ještě jednu tréninkovou jízdu. Mají celkem už tady dvě jízdy, což je před zítřejší alpskou kombinací jedině dobře.

Kateřina Pauláthová stáhla ze svého času téměř pět vteřin. „Jelikož já jsme včera byla pomalá v tom tréninku a jen jsem si osahávala trať, a je to teprve můj třetí sjezd v životě, nechtěla jsem se přizabít, podobně jako v Ga-Pa. Dnes už to bylo o hodně lepší, ale rezervy tam jsou stále, i když pět vteřin je celkem neuvěřitelné zlepšení.“ Za nejrychlejší Štuhecovou (SLO) zaostala 4,74 s a byla 52. „Zítra v kombinaci bych chtěla být po sjezdu v třicítce, abych pak mohla ve slalomu zaútočit. Slalom je přece jenom moje silnější disciplína, i když i v ní to není letos stoprocentní, protože mě bolel zraněný kotník a nemohla jsem v sezóně trénovat. Celkově bych ale kolem 20. místa chtěla hrozně moc být. Více věcí bude hrát roli: podmínky, startovní číslo, počasí, které má být zítra hnusné. Navíc kombinační sjezd bude stejně dlouhý jako klasický, což je pro slalomářky nevýhodné,“ vypočítává potenciální okolnosti Káča, která loni na Světovém poháru v Andoře právě v kombinaci bodovala 29. místem.

Ester Ledecká v poslední tréninkové jízdě zajela 24. čas se ztrátou 2,42 s. Na trať vyrazí jako třicátá. Ve druhém kole to bude poprvé, co se Ester veřejnosti představí ve slalomu. Podle trenéra Tomáše Banka má Ester obrovský potenciál i v technických disciplínách a podle toho, co už na lyžích stihla předvést během posledního roku, má potenciál ve všem. Nicméně Tomáš Bank řekl: „Neříkám, že se to teď stane, ale říkám, že Ester má v kombinaci na ta nejvyšší umístění.“ Samotná Ester je velká bojovnice a absolutní profík, který neponechává vůbec nic náhodě. Už i proto jsme zvědaví, jak jí především slalomová část půjde.

Pavla Klicnarová skončila v posledním tréninku 49. a ztratila 4,46 s. „Se sjezdovkou už se pomalu sžívám. Hodně mi pomohlo, že trenéři natáčeli a z celé tréninkové jízdy jsme měli videomateriál, který jsme podrobně analyzovali a srovnávali, hledali optimální stopu. Sice se mi dnes nepodařilo jet v jednom místu stopu, kterou jsem chtěla, ale už jsem zorientovaná docela dobře. Včera jsem ale kvůli toho měla z jízdy o něco lepší pocit. Ona ta trať není zas tak úplně těžká, nikde není extra prudká, ale tu těžkost získává těmi bouličkami, kterých je tam strašně moc. V kombinaci se chci umístit do 30. místa, třeba se to povede i líp,“ uzavírá Pavla. Zítra pojedu jako 37.

Fandíme všem naším holkám a držíme palce také klukům v tréninku sjezdu 

Závod vysílá v přímém přenosu Česká televize a Eurosport. Start prvního kola (sjezdu) je v 10.00, druhé kolo (slalom) začíná v 13.00. Muži do tréninku sjezdu odstartují v 9.30 hod.

Výsledky posledního tréninku sjezdu žen najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence



Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři