×
Mladí vybojovali 2 místa v TOP 10 na závodech Trofeo Topolino 2014, neoficiálním MS žáků

Mladí vybojovali 2 místa v TOP 10 na závodech Trofeo Topolino 2014, neoficiálním MS žáků

19.03.2014

Ve dnech 14. a 15. března 2014 se uskutečnil v italské Folgarii již 53. ročník mezinárodních žákovských závodů Trofeo Topolino. Tento závod je považován za neoficiální mistrovství světa žáků.

Velmi pěkné výkony předvedli Vojtěch Bambušek, který se vybojoval 6. místo ve slalomu, a Jan Zabystřan, který obsadil 8. místo ve slalomu a 12. místo v obřím slalomu.

"Oceňuji výkon dvou našich nejlepších zástupců. Nicméně v obřím slalomu i ve slalomu bylo znát, že špatné sněhové podmínky v Čechách v letošní sezóně, a tím i horší tréninkové podmínky, poznamenaly celkové výsledky našich nadějí v obou disciplinách," zhodnotil celkové vystoupení Tomáš Ouvín, šéf výpravy. "Do budoucna je také nutno zajistit našim závodníkům s předstíhem dostatečný trénink přímo na svazích, kde se tento závod koná, aby byli řádně připraveni. Podobné závody se u nás konají na podstatně mírnějších svazích, domácí tratě jsou kratší a méně náročné," dodal ještě. Z tohoto pohledu se ukazuje, že konání mistrovství ČR žáků 2014 na náročném kopci a černé FIS World Cup sjezdovce v příhraničním německém Arberu bylo správným krokem a trendem, ve kterém bude dobré pokračovat.  

Ale zpátky do Topolina. Slova Tomáše Ouvína potvrzují výsledky české výpravy, slalom jeli i mladší žáci a žákyně na prudkém svahu, na což evidentně nebyli připraveni, protože nedojeli 3 z našich 4 závodníků v této kategorii. 6. místo Vojty Bambuška je proto výborným výsledkem.

V kategorii starších žáků a žákyň byly výsledky našich závodníků ve slalomu následující: 12. Jan Zabystřan, 28. Tomáš Klinský, Jan Ouvín nedokončil, 22. Klára Pospíšilová, 24. Nikola Bubáková, Nikola Dubnová nedokončila.

V obřím slalomu mladších žáků dojel závod Jan Rechtenberg na 29. místě a Klára Gašparíková skončila na 16. místě, Vojtěch Bambušek a Anna Volková závod nedokončili.

V kategorii starších žáků v obřím slalomu potěšilo 8. místo Jana Zabystřana, který byl po 1. kole dokonce čtvrtý. Tomáš Klinský dojel na 31. místě a Jan Ouvín, který v 1. kole upadl, dokončil závod na 37. místě. V kategorii starších žákyň obsadila v obřím slalomu Nikola Bubáková 20., Klára Pospíšilová 41. a Nikola Dubnová 44. místo.  

Kompletní výsledky závodů naleznete zde.

Závodů se zúčastnila naše žákovská špička, na výsledek v loňském roce, kdy Jan Ouvín přivezl stříbrnou medaili v obřím slalomu, se tentokrát navázat nepodařilo.

Do konce sezóny se uskuteční ještě dva mezinárodní žákovské závody v italském Abetone a francouzském Val d´Isere. Přejeme proto našim závodníkům více úspěchů na těchto závodech. "A doporučujeme absolvovat trénink v zahraničí, protože v Čechách se již téměř nedá trénovat," dodává Tomáš Ouvín.

(AH) díky TO

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska