×
Mistryní světa ve sjezdu je Štuhecová, Ledecká 21., Klicnarová 34., Pauláthová 35.

Mistryní světa ve sjezdu je Štuhecová, Ledecká 21., Klicnarová 34., Pauláthová 35.

12.02.2017

Titul světové šampiónky ve sjezdu získala Ilka Štuhecová ze Slovinska. Byla nejrychlejší už v obou dvou trénincích a suverenitu ukázala i v závodě. Prožívá letos sezónu snů, během které zvítězila 5x v závodech SP a kdes přidala vítězství nejcennější. Stříbrnou pozici dobyla Stephanie Vernierová z Rakouska, bronz letos zraněními zkoušená Lindsay Vonnová (USA). Z českého třílístku byla nejlepší Ester Ledecká na 21. místě se ztrátou 2,11 s. Na 34. místě skončila Pavla Klicnarová a na 35. Kateřina Pauláthová. Ve 13.30 začíná sjezd mužů s J. Hudcem, F. Forejtkem, O. Berndtem a J. Zabystřanem.

Ester Ledecká pro Českou televizi porovnala výkon v dnešním klasickém sjezdu s kombinačním. „Doufám, že to tentokrát bylo lepší. V pátek po kombinaci jsem úplně vynadáno nedostala, ale všichni víme, že byly mezery. Z dneška mám ale už dobrý pocit. Dostala jsem pochvalu.“ U jejího startovního čísla se začala snižovat viditelnost a oteplilo se, trať proto měkla. „Možná to mohlo trochu mít vliv, holky za mnou zpomalily, ale Gisinová s vyšším číslem přesto zajela fantastický čas. Největší roli to asi hrálo nahoře na rovině, tam jsem ale neztrácela,“ hodnotila Ester, spokojená s 21. místem. „Na tohle teď evidentně mám. Myslím, že je to dobré, od loňska jsem se zlepšila a zlepšuji se konstantně dál. Odevzdala jsem, co mám natrénováno. To jsem chtěla, jsem spokojená.“

Pavla Klicnarová dojela 34. a Kateřina Pauláthová 35. Kateřina Pauláthová po hrozivém pádu v Ga-Pa z třech třech týdnů začala sbírat ve sjezdu zkušenosti. „Nebylo na začátku moc vidět. Naštěstí se to dole rozsvítilo, ale já jsem spíš sbírala zkušenosti. Netlačila jsem na to,“ uvedla Kateřina k 35. místu a ztrátě přes pět vteřin.

Zítra se jede kvalifikace obřího slalomu žen. Zasáhnou do ní Ester Ledecká a Tereza Kmochová. Startují se startovními čísly 10 a 11 a měly by tedy, doufejme bez problémů, postoupit do hlavního závodu. Držíme palce. Martina Dubovská a Kateřina Pauláthová kvalifikaci jet nemusí, jsou automaticky nasazeny do hlavní soutěže, jelikož zde na MS figurují mezi padesáti nasazenými v této disciplíně.  

Výsledky sjezdu žen najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři