×
Martina Dubovská a Kryštof Krýzl obsadili 3. místa na ANC na N. Zélandu

Martina Dubovská a Kryštof Krýzl obsadili 3. místa na ANC na N. Zélandu

01.09.2017

Dvoje stupně vítězů získali reprezentanti ČR v alpském lyžování na Austrosko-Novozélandském poháru na Coronet Paeku. Ve druhém slalomu na třetí nejvyšší stupínek vystoupila Martina Dubovská a v posledním obřím slalomu byl rovněž třetí Kryštof Krýzl.

Martina Dubovská měla ve slalomu jasnou aspirační úroveň, a sice zvítězit. Proto byla se třetím místem i s pátým z předchozího dne a bodovou hodnotou 10,99 FIS bodů spokojená jen napůl. „Měla jsem to v této konkurenci vyhrát, ale pokazila jsem si to oba slalomy na posledních patnácti brankách prvního kola. Vím ale alespoň, kde mám rezervy a na čem zapracovat, musím udržet vysoké tempo od startu až do cíle,“ hodnotí Martina a dodává: „Důležité závody začínají až za více než dva měsíce, takže to určitě ještě doladím. Ještě větší rezervy mám v obřáku, čeká mě ještě dost práce,“ ví Maťa. „Celkově to ale hodnotím pozitivně, z hlediska tréninkového je to tady super. Chtěla bych taky tímto poděkovat Provazníkovým a Broňovi Bízikovi, že mě tady vzali pod ochranná křídla, když můj trenér a otec Jano z finančních důvodů necestovat se mnou. Na místě je také poděkovat Rezortnímu sportovnímu centru Ministerstva vnitra, které mě na tuto akci podpořilo letenkami.“ Martinu čeká ještě týden tréninku a pak návrat domů.

Kryštof Krýzl byl celkově se závody a hlavně s tréninkem hodně spokojený. „I když jsem si bodově nepolepšil tak moc jak jsem si představavoval (pozn. 10,36 SL a 11,77 OSL ), byl jsem ve výsledcích stabilně nahoře a ta konkurence tady byla opravdu vysoká a jelo se úplně na krev. Tím, jak se změnily parametry lyží na obřák (rádius z 35m na 30m), stoupla konkurence. Ta lyže teď technicky něco odpustí a najednou na to mají kluci, kteří na to předtím neměli. Odezva směrem ke mne byla od Rakušáků, Američanů a dalších, co tam byli, že se mnou budou muset v zimě počítat,“ je rád Kryštof. Ví ale také, že začátek svěťákové sezóny bude kvůli vysokému startovnímu číslu náročný. „Budu se muset složitě prokousávat. V obou disciplínách se mi tady podařil udělat jeden potřebný bodový výsledek, zajet ten druhý do průměru tak bude lehčí než kdybych musel zajet dva. Třeba hned na Nor-Amech v USA by to mohlo v listopadu vyjít,“ přemýšlí.

Trénink na Novém Zélandu si náramně pochvaloval. „Mám z toho fakt dobrý pocit a tím jak jsem tam byl vůbec poprvé, jsem to asi zažíval o to intenzivněji. Tréninkové možnosti jsou tam neskutečné, hodně to na mě zapůsobilo. Můžeš si namodelovat co chceš na jakémkoliv profilu, opravdu strašně moc možností. Byli jsme tam přesně měsíc a lyžovali 24 dní. Jezdil jsem i hodně volně, snad nejvíce volné jízdy, co jsem za život najezdil. Věřím, že i to se pozitivně promítne do sezóny.“ Rád byl i za to, že dole pod kopci bylo teplo. „Člověk pak není izolovaný a fixovaný jen na lyže, dá se tam dělat více věcí. V tomhle se mi N. Zéland líbil, psychicky tolik neunaví, naopak mě to dobíjelo energií. Příští rok bych tam jel hned znovu,“ uzavřel Kryštof.

 

Přehled výsledků Martiny Dubovské najdete zde, Kryštofa Krýzla zde.

(EK)

Photo: FB K.Krýzl, M.Dubovská

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři