×
Letní dril si alpští lyžaři zpestřili na jetsurfech

Letní dril si alpští lyžaři zpestřili na jetsurfech

03.08.2019

Po týdenní pauze se opět sešlo reprezentační družstvo mužů A i B. Tentokrát v jihomoravských Valticích, kde měli naši borci možnost vyzkoušet si trénink na motorových surfech, které nám poskytla firma Jetsurf. Rádi bychom tímto poděkovali Martinu Šulovi a jeho týmu za cenné rady a zabezpečení tréninku.

Kluci absolvovali sedm tréninkových jednotek s trenérským dozorem světové závodnické špičky motosurfu, jako je mimo jiné motocyklový závodník Jakub Kornfeil a z dámských řad současná jednička tohoto sportu Aneta Šacherová. Zajímavé propojení tréninku na lyžích a surfu jim také poskytl bývalý vynikající skikrosař Tomáš Kraus, který sám závodí na světové úrovni. Reprezentanti si vyzkoušeli různé varianty slalomu a došlo i na závody v podobném duchu v jakém se jezdí závody Světového a Evropského poháru.

„Předělem tohoto soustředění bude testování energetických systémů našich reprezentantů v Aplikačním centru Baluo v Olomouci. Výsledky pomohou k zpřesnění a individualizaci tréninku a tím k jeho zefektivnění,“ říká kondiční trenér František Andrle.

Společný týden vyvrcholí třemi dny v Šumperku, kde pod dozorem kondičního trenéra Andrleho budou kluci zlepšovat sílu, rychlost a dynamiku. „Jako na každém soustředění, ani tentokrát nemůže na závěr chybět těžký laktátový trénink – výběhy s pneumatikou,“ vyhlíží Andrle. Kromě něj na závodníky dohlíží fyzioterapeutka Nikola Klinská, která se stará o jejich fyzické zdraví.

Video


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři