×
Ledovec Pitztal se v říjnu proměnil v centrum přípravy reprezentantů v alpském lyžování

Ledovec Pitztal se v říjnu proměnil v centrum přípravy reprezentantů v alpském lyžování

05.11.2017

Česká reprezentační družstva v říjnu na Pitztalu doslova prostřídala. S výjimkou ženského áčka, které bylo na Stelviu a Hintertuxu, byli na Pitztalu všichni. Nejdřív na přelomu září a října reprezentační družstvo žáků, o kterém jsme informovali v samostatném příspěvku, poté v první polovině října reprezentační družstvo juniorů a ve druhé polovině října, v identickém termínu, reprezentační áčko mužů a reprezentace juniorek.

Reprezentačního soustředění juniorů se od 8. do 14. října zúčastnili Adam Klíma, Martin Bláha, Jan Koula, Jiří Milata, Ondřej Surkoš a posledním rokem junior Patrik Benc. Chyběli účastníci měsíčního soustředění v Chile Jan Zabystřan, Filip Forejtek a Tomáš Klinský, kteří nebyli ještě dostatečně aklimatizovaní, aby mohli pojmout další lyžařský trénink. Tým naopak obohatila juniorská reprezentantka Nikola Bubáková patřící do tréninkové skupiny Lukáše Ohrádky, který má mezi juniorskými reprezentanty další svěřence. „I přes neúčast nejlepších bylo soustředění velmi hodnotné a díky vynikajícímu počasí se podařilo najezdit mnoho kvalitních jízd. Pitztal svými terény nabízí asi nejnáročnější evropskou ledovcovou sjezdovku na rychlostní disciplíny a nutno říct, že se s ní naši mladí junioři popasovali velmi dobře a zvládli i dva hodně těžké tréninky super-G. Náročný lyžařský trénink pak odpoledne vhodně doplňovala fyzioterapeutka Nikola Klinská,“ sděluje šéftrenér juniorské reprezentace Jan Fiedler.

Soustředění mělo bohužel jeden velmi smolný okamžik, když si Nikola Bubáková zranila již dříve operovaný křížový vaz v koleni. „Byla transportována vrtulníkem na Sportklinik do Imstu, kde se po poradě s lékařem, který ji koleno dříve operoval, rozhodla nepodstupovat momentálně další operaci, ale doposilovat svalstvo a zkusit závodní sezónu odjezdit,“ upřesňuje konání mladé závodnice Jan Fiedler. Přejeme Nikole, aby šlo vše co nejlépe a pokud možno bez komplikací.

Ve shodném termínu 22. - 28. října se na Pitztalu v podstatě nezávisle na sobě setkala družstva juniorek a „A“ týmu mužů. „Jelikož Andrea Arnold žije trvale v USA a připravuje se tam a Nikola Bubáková byla na soustředění s juniory a zranila se, účast z týmu byla pouze dvoučlenná: Klára Pospíšilová a Lenka Košťálová. Na akci proto byly pozvána žačka Barbora Nováková a další přecházející do juniorů Veronika Vanická. Trénink byl velmi kvalitní a intenzivní. Lyžařský program výborně doplňovala odpoledními bloky fyzioterapeutka Bára Hegmonová,“ shrnul Jan Fieder.

Juniorští reprezentanti už nastoupili v novém oblečení na letošní sezónu značky Don Quiet a rádi by touto cestou manželům Věře a Ivovi Tichým poděkovali. "Všichni jsou nadšení a hodně spokojení," tlumočil za reprezentanty i trenéry Jan Fiedler.

O soustředění „A“ týmu mužů na Pitztalu a žen na Hintertuxu informujeme v samostatném článku.

(EK ve spolupráci s Janem Fiedlerem)

Photos: Jan Fiedler, archiv juniorských reprezentantů

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska