×
Ledovcové sólo českých alpských reprezentantek

Ledovcové sólo českých alpských reprezentantek

22.08.2018

Ptáte se proč sólo? Protože se skoro všechny sešly na jednom ledovci, přitom tam byla každá svým způsobem pouze sólo za sebe… Nicméně trénink měly celé dva týdny všechny naše holky vynikající, ať už šlo o Gabrielu Capovou v Saas – Fee, jež si proložila halou v Belgii, či Martinu Dubovskou, Kateřinu Pauláthovou a členku B týmu Terezu Kmochovou v Les deux Alpes, jejichž tréninkové tratě se dle aktuálních potřeb různě spojovaly, a které do tréninku přizvaly také juniorské reprezentanty Andreu Arnold a Adama Provazníka a Kateřina Pauláthová i mladé začínající juniorky.

„Na začátku srpna jsme se vlastně opět náhodou sešly s Martinou Dubovskou a Kateřinou Pauláthovou v Les deus Alpes.“ říká Tereza Kmochová. Andrea Arnold a Adam Provazník dorazili do Francie také. 

„V Les 2 Alpes toho času panovaly skvělé podmínky a prakticky tak tomu bylo celé léto, a i když ve v Saas Fee zrovna ten den nejezdilo, ve Francii to bylo parádní,“ doplňuje Tereza. V Saas Fee se tou dobou pohybovala Gabriela Capová, když už ale potřetí za sebou uzavřeli kvůli teplému počasí středisko, rozhodl její trenér Boštjan Božič o přesunu do haly v Belgii, kde trénovala čtyři dny slalom a následně se vrátila na další čtyři dny Saas-Fee.

„Trénink vyšel skvěle a zatím se Gábina jeví na lyžích dobře. Už teď je v obřáku minimálně tam, kde byla na konci minulé sezóny,“ říká šéf jejího týmu Ivan Cap s tím, že se Gábina těší poprvé v kariéře do Söldenu na SP v obřím slalomu. „Líbí se mi také její přístup, jde do všeho sto procent,“ doplňuje Ivan Cap.

Martina Dubovská byla poprvé na lyžích po operaci palce a věnovala se volné jízdě, průpravným cvičením a ježdění slalomu a obřího slalomu ve stubbies (krátkých tyčích). „Vzhledem k tomu co bylo, jaké měla zdravotní problémy a jak pozdě letos naskočila do přípravy jak kondiční tak lyžařské, tak jsem relativně spokojený. Ale jsme jenom na začátku,“ hodnotí nový trenér Martiny Dubovské Braňo Bízik. 

Kateřina Pauláthová naskočila rovnou do ostrého tréninku obřího slalomu a došlo i na – u Kateřiny ne tolik oblíbený – slalom. „Podmínky byly v L2A naprosto skvělé, každý den spolehlivě tvrdo a azuro a nálada na kopci byla taky dobrá, co víc si přát,“ říká Kateřina. Kača přizvala do své tréninkové tratě na několik dní také mladé začínající juniorky, které byly z tohoto kroku nadšené, protože měly možnost se připravovat nejen na nejkvalitnějších pistách, ale také se lecčemu přiučit.

Tereza Kmochová společně s trenérem Janem Kvasničkou hodně pracovala na menší změně techniky, ale trénovala v bránách společně s Kateřinou Pauláthovou.  

Andrea Arnold se postupně rozlyžovávala po zranění zad, které ji vyřadilo na poloviny loňské sezóny. „Zatím jsem jezdila jen volně a převážně v krátkých tyčích, až na závěr jsem zkusila i normální obřák. Záda zatím vypadají dobře, tak doufám, že vše bude fungovat i dál,“ dodává Andrea, která se hned do skončení soustředění přesunula do Colorada, kde se svou rodinou trvala žije. 

Adam Provazník se spojoval v tratích s Martinou Dubovskou, jeho bývalý trenér Braňo Bízik je současným trenérem Martiny Dubovské. Adam bude mít v nejbližších dnech nového trenéra.

Na ledovcích se v tomto období proti plánu nevyskytovala Ester Ledecká. „Chtěli jsme do Zermattu, bylo to dlouhodobě naplánované, ale Ester bohužel onemocněla, měla angínu, tak jsme program samozřejmě zrušili,“ říká trenér Tomáš Bank s tím, že pro soustředění v Chile to znamená, že se na začátku budou muset více věnovat volné jízdě a až pak dojde na trénink rychlostních disciplín. 

Pavla Klicnarová, členka B týmu, se stále věnuje rehabilitaci po komplikovaném zranění nohy.

„Je trochu škoda, že  si holky neudělaly ze soustředění v L2A oficiální reprezentační soustředění, tzv. společnou akci, kde by jim Úsek AD ve spolupráci s Olympem dodal fyzioterapeutku a celou akci zastřešil," říká vedoucí týmu žen Eva Kurfürstová. „Momentálně každá na ledovci pracovala více či méně individuálně. Nicméně vzájemná spolupráce kolem tréninku na stejném ledovci, případně stavby tratí, když se holky spojí, je nezbytá a také ku prospěchu,“ uzavírá člen Rady Úseku AD Stanislav Kmoch.

(EK ve spolupráci s Terezou Kmochovou)

Photos: Archiv reprezentantek

 

 

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska