×
Krýzl vyhrál mistrovství Rakouska v obřím slalomu!

Krýzl vyhrál mistrovství Rakouska v obřím slalomu!

18.03.2014

Český reprezentant Kryštof Krýzl nenašel přemožitele na národním mistrovství Rakouska a po skvělých výkonech v obou kolech zvítězil v konkurenci více než stovky lyžařů ze světové sjezdařské velmoci. "Chtěl jsem tady udělat výsledek, vylepšit FIS body. Ve Světovém poháru startuju pořád s vysokými čísly, tak je potřeba s tím něco dělat," říká Kryštof Krýzl.

Rakouské národní mistrovství našemu sjezdaři sedí. Předloni se Kryštof Krýzl stal mistrem Rakouska ve slalomu, letos je mistrem v obřím slalomu. "Nebyl čas nic vymýšlet, sedlo mi to. Jel jsem s osmnáctkou a když jsem dojel v druhém nejrychlejší čase, byl jsem celkem překvapený. Na druhou stranu obřákovou formu mám, v tréninku mi to jezdí rychle, tak jsem si pořád říkal, že to musí jednou přijít," hodnotil Kryštof Krýzl.

První kolo zajel Kryštof jako druhý nejrychlejší závodník, lepší čas měl jen Rakušan Philipp Schoerghofer - závodník ostřílený 66 závody ve Světovém poháru. "První kolo bylo postavené dost natěsno, brány byly blízko sebe, takže mě to nutilo, abych byl hodně aktivní. Sedlo mi to a bylo to dobré," popisoval Kryštof Krýzl svůj výkon. Ve druhém kole se mu pak podařilo kvalitní výkon zopakovat. "Naposledy ve Španělsku jsem do toho šel moc po hlavě a nebylo to úplně ono. Tentokrát jsem se snažil jet víc technicky a vyšlo to výborně,"  měl jasno Kryštof.

Dobrý výkon a výsledek zajistil Kryštofovi výtečné FIS body v obřím slalomu - 8.00. "Chtěl jsem si je vylepšit. Protože když startujete ve Světovém poháru s číslem 60, tak můžete mít klidně formu jako hrom, ale na trati rozbité závodníky před vámi se to prostě prodat nedá," tuší Kryštof.

Před dvěma lety zde vyhrál i mistrovství Rakouska ve slalomu, stejný závod ho čeká zítra (středa). "Ve slalomu se teď trošku trápím, tak uvidíme, jak se mi to podaří. Pak mě tady čeká jeden FIS závod ve slalomu.  Pak přejezd do Německa na německé mistrovství a možná dva závody v Lichtenštějnsku. Ale to se ještě rozhodneme. Možná trochu pošetřím síly na domácí šampionát," plánuje náš reprezentant Kryštof Krýzl.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

text: SHPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska