×
Kryštof Krýzl v alpské kombinaci SP v Chamonix bodoval

Kryštof Krýzl v alpské kombinaci SP v Chamonix bodoval

19.02.2016

Jeden bod za třicáté místo, to je bilance českého reprezentanta Kryštofa Krýzla v alpské kombinaci v počasím zkoušeném Chamonix. Ondřej Berndt skončil šestatřicátý a Filip Forejtek při svěťákové premiéře devětačtyřicátý. Ester Ledecká v La Thuile šestatřicátá, o příčku za ní byla Klára Křížová.

„Byl to náročný závod. Nejdřív trochu pech, jsem byl nasazený podle WCSL 31., což znamenalo, že jedu podle FIS bodů, takže 52. Pak nás čekala kvůli počasí a podmínkám, které byly fakt na hraně, změna programu, když přehodili sjezd se slalomem. Slalom jsem jel fakt dobře, byl jsem spokojený,“ říká ke 14. místu po slalomu a dodává: „Na sjezd jsem se těšil a byl jsem dobře motivovaný. Byl to víc ‚gladerový‘ sjezd – hodně roviny dole. Nahoře byl technický, ale posunuli strat níž, takže toho technického se tolik nejelo,“ což pro Kitana nebylo úplně optimální.  Jak se navíc ukázalo, bylo výhodou jet s vysokým číslem. Stopa byla ze začátku pomalá, protože na ni předtím padal mokrý sníh a postupně se vyjížděla. Ti, co jeli zezadu, byli rychlejší. „Nakonec zajel nejrychlejší čas o 1,5 jeden Francouz, co jel asi 40. a všem super sjezdařům dal obrovský kotel. Ale tohle je lyžování, já jsem vytěžil z počasí v super-G v Americe, dnes z něho těžili jiní. Nejsem sice super závodník ve sjezdu, ale ty mé ambice jsou v kombinaci mnohem vyšší a snad to jeden den přijde, teda určitě ano. I dnešní jeden bod je dobrý a počítá se. Bylo to dělené 30. místo a být o setinu pomalejší a nebodovat, tak to by mě asi omylo (úsměv),“ uzavírá Kitan.

Ondřej Berndt figuroval po slalomu na 31. příčce. Musel tady vynechat první trénink sjezdu, protože ho skolily střevní potíže a byl vyčerpaný. Stihl se ale nějakým způsobem dát dohromady a zabojovat. 36. Místo s odstupem jedné vteřiny na bodované pozice je Ondrovým nejlepším výsledkem v SP v životě a ačkoliv nebodoval, podal solidní výkon, na kterém může stavět v dalších závodech.

Filip Forejtek byl po slalomu 45. a ve sjezdu o čtyři příčky klesl. Jak už jsme avizovali v nominačním článku, Filip přijel sbírat především zkušenosti, které by měl v budoucnu zúročit a k duhu by mu mohly přijít už na MSJ v Soči na přelomu února a března.

Do Chamonix přijel týmu pomoct Tomáš Bank. „Je dobré ho tam mít, dokáže pomoct a všechno klape,“ říká Kitan.

Ženy v La Thiule nakonec nebodovaly. Ester Ledecká na svém FB profilu napsala: „Na těžké trati je z toho nakonec 36. místo, při startu z 45. pozice.“ Klára Křížová byla sedmatřicátá a po závodě byla trochu zklamaná, nevyšel jí totiž jeden z nájezdů v technickém úseku trati a tam očividně zpomalila. Její tréninkový čas byl první den rychlejší, než dnešní závodní a tak už se k dnešnímu závodu nechtěla vracet. Nicméně zítra naše sjezdařky čeká druhá šance na téže trati v téže disciplíně. Držíme palce.

Výsledky z alpské kombinace v Chamonix najdete zde, ze sjezdu v La Thuile zde.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska