×
Kryštof Krýzl s Ondřejem Berndtem startují na SP v Kranjske Goře

Kryštof Krýzl s Ondřejem Berndtem startují na SP v Kranjske Goře

03.03.2017

O víkendu 4. – 5. března pokračuje Světový pohár mužů v alpském lyžování závody obřího slalomu a slalomu ve slovinské Kranjske Goře. Na start obou závodů se postaví dva čeští reprezentanti Kryštof Krýzl a Ondřej Berndt.

V Kranske Goře čeká na závodníky Světového poháru náročný závod, pořadatelé totiž očekávají déšť a pršelo nebo padal mokrý sníh i v minulých dnech. „Na pistě je vidět, že ji měli dobře nachystanou, ale ten déšť a sníh z minulých dní je na ni znát,“ popisuje Kryštof Krýzl, který do zítřejšího obřího slalomu vyrazí s číslem 32 na hrudi. Jeho reprezentační kolega Ondřej Berndt tak učiní se startovním číslem 67. Dvaatřicítka může být výhodou, se sedmašedesátkou to Ondra bude mít každopádně složité a to i když pořadatelé budou – jak předpokládají – salmiakovat. „Na počasí jsou tady dobře nachystaní,“ říká Kitan a doplňuje: „Někde jsem slyšel, že mají k dispozici dokonce osm tun salmiaku.“  

Kryštof si naordinoval po mistrovství světa několikadenní pauzu. „Potřeboval jsem si odpočinout, bylo toho na mě zřejmě už moc a to zřejmě i v souvislosti se zlomeným žebrem. na MS jsem ztratil čtyři kily na váze, ono se t možná nezdálo, ale dohromady s tím zranění m toho bylo dost a já jsem potřeboval na chvíli vypadnout z té zátěže. Byl jsem doma v Praze a dělat kondičku. Něco málo jsem z váhy přibral zpět. Fyzicky se cítím momentálně už docela dobře a se žebrem se to také zlepšilo. Je to už plus mínus měsíc od zranění a je už to celkem dobrý. Někdy to ještě ucítím, je to jako kdybych měl kouslá záda, ale už je to méně často. A hlavní je, že už to nebolí při dýchání,“ upřesňuje Kryštof.

Oba dva závodníci absolvovali v rámci přípravy na SP závody FIS. Kryštof ve Slovinsku. „Bohužel obřak kvůli počasí zrušili a na slalom bylo abnormálně měkko a já chytil špicara.“ Ondra Berndt závodil v rakouském Turnau, kde se v obřích slalomech umístil na dvacátém a jedenadvacátém místě. V Turnau startovali také Adam Kotzmann a Dan Paulus. Adem obsadil osmnácté a osmadvacáté místo, Dan jedem závod nedojel, odstoupil už v prvním kole, a v druhém byl jedenatřicátý.

Obří slalom Světového poháru v Kranske Goře stratuje v 9.30 první kolo a ve 12.30 druhé kolo. Stejné časy jsou naplánovány i na nedělní slalom. Vše můžete živě sledovat na Eurosportu. Studio začíná tradičně s patnáctiminutovým předstihem. Mimo můžete v nočním časech, respektive od tří hodin ráno sledovat rychlostní disciplíny žen v Jeongseonu, na sjezdovkách nadcházejících Olympijských her Pchjongčchang 2018. Závody se jedou bez české účasti. Ester Ledecká snowboarduje a Klára Křížová předčasně ukončila sezónu.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři