×
Kryštof Krýzl hned v prvním FEC zvítězil a Martina Dubovská byla 13. na finále Evropského poháru

Kryštof Krýzl hned v prvním FEC zvítězil a Martina Dubovská byla 13. na finále Evropského poháru

17.03.2016

Českým sjzedařům se daří. Kryštof Krýzl exceloval v Rusku a vyjel si skvělé body a Martina Dubovská se probojovala do TOP 15 na finále EP ve Španělsku.

Kryštof Krýzl náročnou cestu do Ruska nepodstoupil zbytečně, hned v prvním obřím slalomu FEC zvítězil s náskokem 1,49s a zapsal si vynikajících 6,00 FIS bodů. „Poprvé v kariéře se mi podařilo vyjet 6,00 FIS bodů. Ty body jsou hrozně důležité pro další sezónu a lepší startovní číslo ve svěťáku,“ říká spokojeně Kitan. Závod se mu opravdu povedl, už v 1.kole si vybudoval náskok osmi desetin a ten nejrychlejším časem 2. kola ještě navýšil na bezmála jeden a půl vteřiny. Přál si zajet hned 1. závod, ale měl spíš zato, že první dva obří slalomy v Bajkalsku poslouží hlavně ke zlepšil startovního čísla na následující dva obří slalomy v Južno Sachalinsku, a tam že zaútočí. zatím to ale vypadá, že další útok podnikne hned zítra, kdy se jede v Bajkalsku druhý obří slalom. Gratulujeme k super výsledku a přejeme další úspěšné počínání na ruské ‚tour‘.

Na finále Evropského poháru ve španělské La Molině se Martině Dubovské dařilo. Ve své nejsilnější disciplíně slalomu výborné 13. místo. Jedná se o její nejlepší výsledek v EP této sezóny a také o vyrovnání jejího dosavadního maxima v této soutěži z prosince 2013 z italské Paganelly. V obou dvou kolech dnes podala vyrovnané výkony. V prvním kole zajela jedenáctý nejrychlejší čas, v druhém kole desátý. V součtu obou dvou kol to ale vydalo na konečné 13. místo. Martina letos ve všech čtyřech slalomech EP, ve kterých startovala, dosáhla na body. To je výborná bilance sezóny, kterou Maťa okořenila dvěma bodovanými pozicemi ve Světovém poháru. Na svůj dnešní úspěšný den nestihla ani zareagovat, protože se urychleně bylila a spěchala na letiště. Zítra už bude se zbytkem týmu startovat v týmové soutěži na finále SP ve Svatém Mořici. Její kolegyně Gabriela Capová, další členka týmu nafinále SP v týmové sutěži, dnes na finále EP byla pětatřicátá.

V nominaci na týmovou soutěž finále SP musela být provedena další změna. „Ondřej Berndt totiž onemocněl a tak jsme na poslední chvíli opět měnili sestavu. Nahradí ho Filip Forejtek. Dnes ho vyzvedával z domů Tomáš Bank, který má jako šéftrenér výpravy pro letošní týmovou soutěž náš tým pod palcem,“ říká předseda ÚAD SLČR Aleš Krýzl.

Výsledky prvního obřího slalomu FEC v Bajkalsku najdete zde, výsledky finále EP žen ve slalomu zde.

A nezapomeňte zítra od 12.00 hod. fandit českému týmu na finále SP ve Svatém Mořici!

(EK)

 

Photo: archiv K.KrýzlaPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska