×
Kryštof Krýzl druhé kolo slalomu v Zagrebu nedokončil

Kryštof Krýzl druhé kolo slalomu v Zagrebu nedokončil

06.01.2017

Škoda. Kryštof Krýzl další svěťákové body sezóny nepřidal. Přitom sahal po kvalitním umístění v prvním kole slalomu Světového poháru v chorvatském Zagrebu figuroval na slibném 21. místě. Cíl druhého kola ale, podobně jako dalších sedm závodníků, neviděl.

Po prvním kole ztrácel na 21. postupové pozici jen 1,71 na vedoucího Rakušana Manuela Fellera. V porovnání s předvánočním slalomem Madonně měla jeho jízda ‚drive‘. „Šel jsem do toho, povedlo se mi to, mám z toho dobrý pocit,“ radoval se.

V druhém kole panovaly velmi větrné podmínky. „Chtěl jsem jet stejně, ale chytil jsem špicara hned nahoře ve třetí bráně. Pokusil jsem se ještě zabojovat, vyšlapal jsem zpět a jel sál. Jenže to už šíleně fučelo a vůbec jsem neviděl, kde na trati jsem.“

V dolní části přišel špicar číslo dvě. „Ten byl mnohem horší, málem jsem si urval koleno.“

Navzdory dvěma špicarům, které v druhém kole postupně chytil, odjíždí do švýcarského Adelbodenu na další svěťáková klání s dobrým pocitem. „V pátek počítám deset hodin na cestě, ale letadlo je odtud hrozně drahé. Bude to náročné, hned v sobotu a neděli závodím.“ Držíme palce, aby Adelboden Kryštofovi vyšel a byly z toho další body sezóny.

Výsledky slalomu mužů v Zagrebu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři