×
Kryštof Krýzl 9. V Evropském poháru a víkendový SP v Mariboru jedou Strachová a Pauláthová, start Dubovské nejistý

Kryštof Krýzl 9. V Evropském poháru a víkendový SP v Mariboru jedou Strachová a Pauláthová, start Dubovské nejistý

29.01.2016

Kryštof Krýzl si dnes, po včerejším nevydařeném kole a výpadku v prvním obřím slalomu EP v Zuoz, spravil chuť. Podal velmi dobrý výkon, kterým bral v obřím slalomu EP 29 bodů za 9. místo. Kitan se teď přesouvá do Garmische, kde bude v neděli útočit na svě’tákové body v obřím slalomu. Po zrušeném Adelbodenu to bude první obří slalom SP v novém kalendářním roce. V závodě se představí také další český reprezentant Adam Kotzmann. 

V zítřejším obřím slalomu SP v Mariboru nás bude reprezentovat Kateřina Pauláthová. Na svou oblíbenou trať vyrazí se startovním číslem 38. Loni se tady naší reprezentantce podařilo bodovat. První mezičas tehdy dokonce atakovala na 12. místě, pak chyba při přechodu do prudší části přinesla mírné zpomalení, ale i tak se Kateřina v cíli radovala ze skvělého 21. času. V kole druhém si body jízdou bez rizika pohlídala a skončila celkově 26. Zopakuje Kateřina skvělé umístění i zítra?    

Šárka Strachová zasáhne do bojů o malý křišťálový glóbus za slalom v neděli. Od jejího posledního závodu ve Flachau uběhly téměř dva týdny. „Byli jsme týden doma, odpočinula jsem si, pak jsem měla pár tréninků kondice a teď začátkem týdne jsme se vrátili do Rakouska k tréninku na sníh. 3 dny jsme kvalitně potrénovali v Obdachu. Ještě jsme ladili nějaké detaily, tak doufám, že jsme je doladili jak nejlíp jsme dokázali. V Mariboru jsou teploty hodně jarní, kolem plus 15, ale na podobné výkyvy už jsme zvyklí. Pořadatelé mají o SP v Mariboru velký zájem, ten závod tady má dlouhou tradici, ale je otázka budoucnosti, jestli nechávat závody v takovýchhle střediscích (start je ve 300 metrech), kde je téměř jisté, že ten závod bude na blátě. Na druhou stranu pořadatelé si dokáží s teplým počasím poradit, znají různé fígle a mají k dispozici chemii,“ uzavírá Šárka.

Martina Dubovská měla před dvěma dny v tréninkové jízdě slalomu v Obdachu nepříjemný pád. „Byl to jen špicar, ale spadla jsem rovnou na všechny branky a klouby v trojbráně a zlomila si žebro. Napřed jsem si myslela, že je to jen naražené, ale byla jsem na RTG a je to zlomené. Zítra jdu na trénink a uvidím, co to bude. Prý to není nebezpečné, prý můžu jet. Uvidíme, jestli to vůbec půjde. Pak ale jedu domů dát se do kupy na Jasnou.“ Do Mariboru ji přijela podpořiti maminka. „Velmi se těším, že tady je se mnou,“ říká Maťa. Dnes se jí však nemohla věnovat, jak by chtěla. „Při tom pádu jsem zlomila lyži a tak jsme to během dneška řešili, abych dostala nové,“ říká Maťa.

Držíme palce všem našim reprezentantům a reprezentantkám.

Výsledky z dnešního obřího slalomu EP v Zuoz najdete zde.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři