×
Křížová slaví úspěch v Evropském poháru, Capová a Dubovská vítězství na FIS závodech ve Slovinsku

Křížová slaví úspěch v Evropském poháru, Capová a Dubovská vítězství na FIS závodech ve Slovinsku

26.01.2016

Klára Křížová slaví další úspěch, když v Super-G na EP dobyla skvělé 3. místo! O den dříve bodovala v téže disciplíně na 6. místě a body získala také za 21. místo v alpské kombinaci. Slalomářky Gabriela Capová a Martina Dubovská slaví úspěch na FIS závodech ve Slovinsku, každá zvítězila v jednom slalomu a Gábina dokonce zajela životní bodový výsledek 11,23 FIS bodů! Holkám moc gratulujeme. Kryštofovi Krýzlovi 2. kolo SP ve Schladmingu uniklo o pět míst.

Klára Křížová prožívá letos vydařenou sezónu. Stihla už 2x bodovat v SP a dnes se po dvou letech vrátila na stupně vítězů v Evropském poháru, když ve francouzském Chatel vystoupila na třetí nejvyšší stupeň.

„Moc si to užívám, jsem samozřejmě spokojená. Už SG na svěťáku v Cortině vyšlo skvěle, věděla jsem, že ta sjezdovka mi sedí. A teď jsem si v EP po dlouhé době spravila chuť i bodově, po dlouhé době to vyšlo,“ připomíná Klára perfektních 15,06 FIS bodů a líčí dál:  „Sjezdovka se v některých pasážích podobala té v Cortině, sice byly trochu těžší, spíš jarní, podmínky, ale já jsem věděla, že pokud chci uspět, musím bojovat. Trenér spokojený je, ale hlavně jsem spokojena já,“ usmívá se. A Klářin další program? „Teď  jsem do neděle doma ve Zlíně,v neděli odjíždíme do Davosu na závod sjezdu, v úterý přejezd na SP do Garmische. Únor bude náročný, každý víkend SP a spousta přejezdů. Rády bych v nich na tyto skvělé výsledky navázala. Sama sobě jsem potvrdila, že na to mám a i v trénincích sjezdu (pozn. Klára byla v tréninku sjezdu na SP v Cortině 15.), kde můžu být .

Slalomářka Gabriela Capová může po dnešním závodě zářit spokojeností, sjet si 11,23 FIS bodů v Evropě, to není až tak jednoduché a zvítězit s náskokem 1,64s také ne. Na druhou stranu dlužno dodat, že to byly právě Japonky, kdo vložil do závodu kvalitní vstupní body. „Vůbec jsem to nečekala. Kopec mi tady sedl. Nahoře to bylo trochu prudší a zbytek tratě spíš rovinatý. Jelo se mi dobře a v  1. kole jsem využila dobrého startovního čísla dvě. Ve 2. kole jsem i s třicítkou zajela nejrychlejší čas a jsem hrozně ráda, že jsem to v druhém kole obhájila. A pocit euforie? Ani ne, spíš překvapení,“ usmívá se vítězka. V prvním závodě Gábina skončila čtvrtá. Zvítězila v něm další česká reprezentantka Martina Dubovská.

Martinino vítězství bylo také s přehledem, její bodový výsledek měl rovněž kvalitní hodnotu 14,48 FIS bodů. „Spokojená s vítězstvím jsem, ale stále prý jezdím jako bych spala, tak doufám, že se do Mariboru stihnu probudit, ať je z toho v SP konečně pořádný výsledek.“ Martina k druhému slalomu nenastoupila. „Jsem od začátku roku v podstatě denně na sněhu a zítra mě čeká trénink v rakouském Obdachu a tak jsem se rozhodla odpočívat, nejdůležitější je momentálně Maribor.“

Kryštof Krýzl na propadlé trati SP ve Schladmingu skončil na 35. příčce. „Co na to říct? Kdyby mě předjel někdo zezadu, tak řeknu, že se to dalo, ale to se nestalo. Ani zdaleka se mi nikdo nepřiblížil. Trať byla hlavně nahoře fakt hrozná. Pak to bylo trochu lepší, pořádná díra byla třeba každou třetí branku a bylo hodně těžké na to reagovat. Člověk projel dírou, čekal další, ta tam nebyla, tak další bránu napálil a v ní už zase díra byla, která ho rozhodila a srazila ho do nižší stopy a tak dokola.“ TD Kitan míří na obřáky Evropského poháru do Švýcarského Zuoz. „Trochu se rozjezdit v obřácích  před svěťákem v Garmischi,“ uzavírá český reprezentant.

Výsledky Evropských pohárů najdete zde, výsledky FIS závodů ve Slovinsku zde.

(EK)

 

Photo: FB K.KřížováToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři