×
Klára Křížová v Cortině zajela druhý nejlepší výsledek v kariéře

Klára Křížová v Cortině zajela druhý nejlepší výsledek v kariéře

24.01.2014

Reprezentační sjezdařka Klára Křížová se blýskla v italské Cortině d ´Ampezzo výtečným 26. místem ve sjezdu Světového poháru. „Jsem moc ráda, byl to těžký závod. Soči se blíží, tak je třeba se zlepšovat,“ radovala se Klára po konci závodu.

Sjezdařské závody v italské Cortině provázely problémy s počasím, ale naší nejlepší sjezdařku Kláru Křížovou to nerozhodilo. „Asi tak hodinu před startem začalo sněžit a vypadalo to, že to budou posouvat. Nakonec jsme startovaly taky kvůli silnému větru ze sníženého startu,“ popsala Klára Křížová ztížené podmínky.

Světový pohár má o tomto víkendu nabitý program. Podrobnosti čtěte zde.

Sjezd v Cortině je podle naší sjezdařky náročný, trať je členitá. „Musím říct, že organizátoři odvedli výtečnou práci. Trať byla skvěle připravená, jelo se mi moc dobře. Samozřejmě mám ještě rezervy, ale kdo je nemá? Pořád je co zlepšovat,“ tuší reprezentantka, která bude v Soči reprezentovat Českou republiku na svých druhých hrách. Ve Vancouveru byla 29. v superobřím slalomu a 37. ve sjezdu.

Klára Křížová na trati sjezdu SP v italské Cortině d´Ampezzo (foto: Zoom Agence)

Klára v Cortině předvedla výtečný výkon. Pole závodnic bylo ve výsledkové listině velmi našlapané. Klára na 26. místě, o které se dělila s Italkou Nadiou Fanchini, ztratila pouhých 1.87 setin vteřiny na vítěznou Marii Höfl-Riesch z Německa. Pouhých sedm desetin pak naší závodnici chybělo na umístění v elitní desítce. Pro naši nejlepší reprezentantku v rychlostních disciplínách je to druhý nejlepší výsledek v kariéře ve Světovém poháru. Tím nejlepším zůstává 20. místo ve sjezdu ve Svatém Mořici v roce 2010.

Křížová se v poslední době rozjíždí ke stále lepším výsledkům a zlepšuje se závod od závodu. Před Vánoci se se předvedla v Evropském poháru v jejím oblíbeném Svatém Mořici, kde v superg brala skvělé páté místo. V lednu pak v rakouském Innerkrems také v superg brala desáté místo. K tomu v letošní sezoně už dvakrát bodovala ve Světovém poháru. „Olympiáda v Soči se blíží, tak je samozřejmě potřeba se zlepšovat,“ usmívá se Klára Křížová.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

text: SH

foto: Zoom AgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska