×
Kateřina Pauláthová zvítězila v obřím slalomu FIS ve Švýcarsku a míří i s Pavlou Klicnarovou do Crans Montany, Jan Hudec do Kvitfjellu

Kateřina Pauláthová zvítězila v obřím slalomu FIS ve Švýcarsku a míří i s Pavlou Klicnarovou do Crans Montany, Jan Hudec do Kvitfjellu

23.02.2017

Česká reprezentantka v alpských disciplínách Kateřina Pauláthová nenašla přemožitele na mezinárodním závodě FIS v obřím slalomu ve švýcarském Sovignonu. Na soupeřky najela více než vteřinový náskok a vyjela si nejlepší body sezóny 14,14 FIS bodů, gratulujeme.

Obřákové devětadvacáté místo na mistrovství světa ve Svatém Mořici bylo pro Kateřinu evidentně psychickou vzpruhou. Hned o poté totiž dokázala zvítězit ve slušně, švýcarskými reprezentantkami, obsazeném závodě FIS. „Ani pořádně nevím, co k tomu říct,“ usmívala se. „Bylo to jednoduše postavené, kopec placka a sníh měkký, takže to, co já nesnáším. A stejně jsem vyhrála, tam nevím…“ Druhý den nedojela do cíle. „Udělalo se takové mýdlo a ještě do toho nasněžilo, bylo to takové divné a já jsem ujela po vnitřní lyži,“ netěšilo ji. Teď je na dva dny u sestry v Zermattu a ve čtvrtek se přesouvá na Světový pohár do Crans Montany. Na programu jsou super-G a dvě alpské kombinace. Jedna originální, druhá jako náhrada za zrušený závod v Zauchensee. „Těším se. No prý je tam nová sjezdovka a má být těžká, tak hlavně ať se ‚nezabiju‘,“ vytyčuje si první cíl. A t další? Co nejlepší výsledky, co to půjde. Držíme palce!

V Crans Montaně bude startovat také Pavla Klicnarová, která se letos zlepšila především v super-G. Na mistrovství světa ve St. Mořici předvedla slušné jízdy a byla nadšená z tamní atmosféry a faktu, že si může závodit v rychlostních disciplínách s těmi nejlepšími na světě. Teď se chystá na další utkání s těmi nejlepšími a připravuje se na něj svědomitě a sice jinými závody v super-G. To je totiž v rámci standardních českých podmínek, které neskýtají příliš možností pro rychlostní trénink, to nejlepší, co se pro sebe náš závodník může udělat. V minulých dnech proto statovala na juniorském mistrovství Německa v super-G a alpské kombinaci, kde skončila na 12. a 13. místě a následně, ve středu, na Evropském poháru v italském Sarntalu, kde zaznamenala slušné čtyřicáté místo v super-G. Na vítěznou Ninu Ortliebovou z Rakouska (dceru olympijského vítěze ve sjedu 1992a mistra světa ve sjezdu 1996 Patricka Ortlieba) ztratila 3,45 s a na bodovanou třicátou pozici jen 0,6 s. První body v EP se tak pro Pepi, jak se Pavle říká, pomalu blíží. My fandíme a přejeme další progres!

Jan Hudec bude od pátku přes víkend startovat ve Světovém poháru ve dvou sjezdech, jednom přeloženém z Lake Louise, a super-G v norském Kvitfjellu. „Před Norskem jsme se s Jeffrey Frischem připravovali v Itálii, opět ve Speikbodenu a opět to tady bolo boží. Super trénink. Ve středu jsme přeletěli do Kvitfjellu.“ A jaká je forma? „Hledáme lyže, které jedou. Ve firmě jsou problematiky znalí a říkají mi, že jsou nadšeni, že jim pomohu vyvinout rychlé lyže na příští sezónu… Jen nevím, jestli mám na tyhle věci ještě čas. Jinak to, co teď jezdím, když se potkám s materiálem, by na třicítku mělo lehce stačit.“ Budeme moc držet palce, aby byl v Norsku ten správný sníh, na kterém to Honzovi pojede!

Závody SP v Crans Montaně a Kvitfjellu vysílá tradičně v přímém přenosu Eurosport. Pátek: ženy první kolo alpské kombinace 10.30, sjezd mužů 11.15, ženy druhé kolo alpské kombinace 14.30 hod. Sobota: ženy super-G 10.30, muži sjezd 12.00 hod. Neděle: ženy první kolo alpské kombinace 10.30, muži sjezd 12.00, ženy druhé kolo alpské kombinace 13.30 hod.

Výsledky obřího slalomu v Sovignonu najdete zde, výsledky super-G Evropského poháru v Sarntalu zde.

(EK)

Photos: archiv K.Pauláthová, archiv J.Hudec, archiv P.Klicnarová

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři