×
Kateřina Pauláthová doléčila záda a na soustředění v Les Deux Alpes se potkala s Terezou Kmochovou

Kateřina Pauláthová doléčila záda a na soustředění v Les Deux Alpes se potkala s Terezou Kmochovou

06.07.2018

V druhé polovině června se ve francouzském Les Deux Alpes potkaly členka reprezentačního ‚A’ týmu Kateřina Pauláthová a členka reprezentačního ‚B‘ týmu a nejlepší neslyšící lyžařka planety Tereza Kmochová. Původně měla přijet i Martina Dubovská, zdravotní neduhy ji ale na sníh nepustily. Další členky áčka - olympijská vítězka Ester Ledecká a letos poprvé v SP bodující Gabriela Capová – mají první část přípravy na sněhu hotovou a momentálně se věnují kondičnímu tréninku.

Tereza Kmochová do L2A cestovala se svou maminkou Kateřinou Prokšovou už v polovině června, aby vychytala dobré podmínky. K soustředění říká: „L2A se nám vždycky osvědčilo a věděla jsem, že by tam měla jet Maťa a Kača. Mohly jsme to dobře spojit. Maťa nakonec kvůli zdravotním problémům bohužel neodjela a s Kačou jsme se spojily na pár dní.“ Kateřina totiž po úspěšném doléčení zad jela na sníh poprvé a věnovala se proto především volné jízdě. Tereza tak spojila síly s Polkami. „Trénovala tam Maryna Gasienica Daniel, tak jsme se spojily na společné tréninky v obřím slalomu a super-G a trénink byl naprosto neskutečný - každý den tvrdo a azuro, měla jsem čas zapracovat na své technice. Na lyžích jsem strávila osm kvalitních dní,“ uzavírá Tereza, která nyní odjela zregenerovat na Kypr.

Kateřina Pauláthová, trápená na konci loňské sezóny problémy se zády, se po jednom odkladu, kdy ji záda ještě zabolela, poprvé dostala na sníh a odlyžovala deset dní. Z L2A zamířila rovnou do Livigna na kondiční kemp, kde polyká tvrdé tréninkové dávky.

Martina Dubovská si z dovolené na jaře přivezla nějaký virus a ten ji nepustil na sníh. Nevyhnula se ani antibiotikům. K tomu podstoupila u MUDr. Kebrleho operaci palce na ruce. „V Rusku jsem v březnu spadla a přetrhla jsem si v palci vaz. Palec nebyl moc funkční, tak bylo potřeba to dát do pořádku,“ říká Maťa.

Ester Ledecká strávila na jaře dva kempy na Kauneralu. „Bylo to docela dobré, věnovali jsme se volné jízdě, obřáku, rychlostním disciplínám a došlo i na slalom. A taky jsme vybírali boty. Zatím to bylo tak, že Ester odjezdila téměř celý trénink na starých botech a pak dala dvě, tři jízdy na nových. Hodně v nich zatím trpěla. Uvidíme. Pokud se ukážou nejrychlejší ty staré, byť prasklé a spravované, bude jezdit v nich,“ sděluje trenér Tomáš Bank. Novým členem v STR týmu je fyzioterapeut Michal Lešák střídající Jakuba Marka, který si chtěl od náročného cestovatelského shonu odpočinout. Michal Lešák pochází z Liberce, nyní ale žije v Rakousku v oblasti Salzburgu.

Gabriela Capová má za sebou rovněž dvě soustředění na sněhu. První bezprostředně po skončení závodní sezóny v Bansku a druhé v první polovině května na Hintertuxu. „V Bansku jsme trénovali hodně ráno, dokud držela pista. A když nedržela, trenéři ji nasolili. Snažili jsme se tam najezdit co největší objemy a na druhém soustředění na Tuxu jsme se soustředili spíš na techniku.“ Gábina nyní užívá dvouměsíční pauzy od lyží vyplněné koničními tréninkovými jednotkami seskupenými do různých bloků. 

(EK)

Photos: Archivy a sociální sítě reprezentantek

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři