×
Kateřina Pauláthová bodovala 28. místem v alpské kombinaci v Crans Montaně

Kateřina Pauláthová bodovala 28. místem v alpské kombinaci v Crans Montaně

24.02.2017

Ve švýcarské Crans Montaně v alpské kombinaci brala tři body za 28. místo česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Kateřina Pauláthová. Druhá Češka Pavla Klicnarová skončila v náročném závodě mnoha výpadků na 31. místě.

Závod to byl opravdu dramatický. Po odstartování prvním třech závodnic, z nichž jedna neprojela cílem a všechny tři vypadly ve stejném místě, navíc Denise Feierabendová (SUI) s přetrženými vazy v koleně, Jury závod zastavila, zrušila a stanovila nový, snížený start závodu, opět do startovního čísla jedna. A Feierabendová? Tak tu uvedli mezi těmi, které nenastoupily na start. Závodnice, které skutečně nenastoupily na start závodu byly ale ve skutečnosti tři: Mikaela Shiffrinová, Lindsey Vonnová a Laurenne Rossová (všechny USA). Ty se totiž rozhodly nepodstupovat vysoké riziko zranění za extra teplého počasí, možná právě v návaznosti na zranění Feierabendové. V závodě nakonec nedojelo do cíle super-G 17 závodnic, což mluví samo za sebe. To naštěstí nebyl případ našich závodnic, ty bezpečně dojely až dolů. „Jenom jsem to odbrzdila, abych se dostala ve zdraví do cíle a dole se pak ještě deset minut klepala,“ komentovala svůj výkon na 40. místě se ztrátou 4,1 vteřiny Kateřin Pauláthová. Pavla Klicnarová jela o 0,35 s rychleji a po prvním kole soutěže jí patřilo 37. místo. Čtyři závodnice se ale po sjezdu rozhodly nenastoupit do slalomu a tak naše holky hned byly bodům o kousek blíž, respektive 4 místa. Toho využila ve slalomové části Kateřina Pauláthová, která se 25. nejrychlejší jízdou posunula na 28. místo s celkovou ztrátou 6,85 s na vítěznou Fredericu Brignone. „Slalom pak nasolili, to už se dalo jet. Pár holek sjezdařek specialistek ale do něj nešlo. Dala jsem proto přednost taktice a jistotě. Já jsem ráda za body, mám něco splněno a v neděli už budu závodit zase naplno,“ řekla po závodě Kateřina a my připojujeme, že jsme také rádi, protože každý bod se počítá!

Pavla Klicnarová se k bodované pozici přiblížila na jedno místo, když skončila 31. Pokud by ale ubyla ještě jedna soupeřka, Pavla by musela celkově o šest desetin zrychlit, aby z třicáté pozice svým odstupem na body dosáhla. Systém je v tomto směru neúprosný, pokud chcete bodovat, musíte mít odstup do 8% za časem vítěze. Možná už v neděli se to podaří. To je na programu další alpská kombinace. Zítra ženy čeká super-G. Ester Ledecká nestartuje, momentálně se věnuje snowboardu.

Jan Hudec skončil v Kvitfjellu na dvaapadesátém místě se ztrátou 2,52 s, což pozitivní časový odstup. Podle mezičasů tři úseky z šesti zajel v TOP30. Další šanci na body má zítra, to je na programu druhý sjezd.

Výsledky alpské kombinace SP v Crans Monataně najdete zde a výsledky prvního sjezdu v Kvitfjellu zde.

(EK ve spolupráci s ToNo)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři