×
Juniorský reprezentační tým piloval na soustředění obří slalom

Juniorský reprezentační tým piloval na soustředění obří slalom

29.08.2014

V termínu 20. – 27. 8. 2014 se uskutečnilo soustředění juniorů ve švýcarském Saas Fee. Soustředění se účastnili Adam Červinka, Patrik Benc, Jan Straka, Petr Král, Filip Forejtek, Jan Kučera, Jan Skořepa, Tomáš Klinský. Dále zde byli Adam Kotzmann, chtěl se účastnit kvalitního tréninku a byl přítomný i jako motivace pro mladší závodníky, a Bára Straková. Trenéři: Tomáš Kučera, Miroslav Kolář, Tomáš Klinský, Romana Klinská a Petr Král.

Podmínky vyšly skvěle, podložka byla kvalitní a počasí vyšlo také dobře.  Hlavní náplní soustředění bylo pilování obřího slalomu a volné jízdě na dlouhých lyžích. Jízda na dlouhých lyžích je pro závodníky přínosná hlavně kvůli pocitu z jízdy a získání větší jistoty do slalomu. „Každý se pod dohledem trenéru zaměřil na svůj individuální rozvoj v obřím slalomu, díky časomíře jsme měli hned srovnání jednotlivých jízd,“ popisuje přípravu Bára Straková. „A volná jízda na dlouhých lyžích se s tím velmi dobře kombinuje, jsem více rozježděná, zvyklá na rychlost a i v tyčích se pak cítím jistější,“ doplnila. Odpolední kondiční tréninky byly zaměřeny především na uvolnění a regeneraci. Trénink byl zpestřen například i volejbalovým odpolednem. V rámci soustředění oslavil narozeniny trenér Tomáš Kučera, i my se připojujeme dodatečně s přáním všeho nejlepšího.   

Juniorský tým stejně jako celá reprezentace letos prvním rokem začal spolupracovat se značkou lyžařského oblečení O´STYLE. Značka navíc poskytla jako sponzorský dar tréninkové oblečení, aby junioři působili jako tým a byli jednotní, a poprvé si je oblékli právě na tomto soustředění. Jedná se o funkční materiály pro vrcholový sport. Obdrželi dvě trika, jednu bundu, tepláky a kraťasy. Tým je s oblečením spokojený, trénuje se mu v něm dobře. Česká reprezentace také začal spolupracovat se značkou DON QUITE, od kterých odebírá lyžařské kombinézy. „Už jsem si je byla vyzkoušet, vypadají velmi dobře, při měření jsem si ji nechala zkrátit a upravit vycpávky, je skvělé, že to tak dobře funguje. A brzy už je budu mít k dispozici,“ popsala Straková.    

Další soustředění juniorů se plánuje na začátek září, měly by to být tři dny kondičního tréninku nejspíše ve Špindlerově mlýně.

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři