×
Juniorské reprezentační soustředění na Kaunertaler Gletscher

Juniorské reprezentační soustředění na Kaunertaler Gletscher

28.05.2018

Od neděle 20. 5. do soboty 26. 5. probíhalo letošní první juniorské soustředění na sněhu. Na Kaunertale dle slov trenéra Honzy Fiedlera panují vynikající sněhové podmínky a také počasí našim reprezentantům hraje do karet.

Jelikož letní počasí se blíží a teploty jsou stále vyšší, ranní vstávání pro náš tým je dost brzké, už ve 4:15 odjíždějí trenéři od hotelu a následně po nich se vydávají i naši závodníci směr ledovec, kde na ně čeká speciálně upravená trať na trénink super –g .

„Nechali jsme si upravit část už nepoužívané sjezdovky, a tak máme možnost tady jezdit na nejlepší trati pro trénink rychlostních disciplín. Máme k dispozici dva sněžné skútry, kterými s trenéry ráno vyjíždíme na kopec ještě dříve, než se oficiálně pouštějí vleky a následně s nimi vozíme i závodníky, abychom mohli využít tvrdého sněhu a liduprázdných sjezdovek. Po nás trať využívá k tréninku i Ilka Stuhec se slovinským týmem žen,“ popisuje Fiedler.

„Po ranním tréninku se věnujeme volné jízdě na obřákových lyžích, kde děláme různá cvičení pro zlepšení techniky a také zapojujeme nerovnostní vlny, na kterých se i jednodušší cvičení stává mnohem obtížnější. Spolupráce trenérů a celého týmu je velmi dobrá a musím říct, že jde vidět snaha, jak ze strany závodníků, tak i trenérů a doprovodného týmu, což je velice důležité pro další spolupráci. Na tomto soustředění je s námi poprvé i Franta Anderle, s kterým bychom velmi rádi i nadále navázali celoroční spolupráci, jakožto s hlavním kondičním trenérem pro reprezentaci, ale momentálně je potřeba na to sehnat finanční prostředky,“ dodává reprezentační trenér.

Z vlastní zkušenosti musím říct, že je velmi důležité, aby kondiční trenér byl přítomný jak na kondičních soustředěních, tak i na tréninku na ledovci. Má tak totiž možnost vás vidět a přímo na místě posoudit váš fyzický stav, co a jak je potřeba udělat pro to, aby následující den na sněhu byl využitý naplno.

Další společné soustředění našich juniorů se bude konat 7. -11. 7. v Nymburku, kam se reprezentanti vydají na nabírání jak fyzických, tak i psychických sil do dalšího tréninku. Do té doby se budou individuálně připravovat se svými trenéry a týmy.

Přeji plno sil a mentální pohody všem našim reprezentantům. Nejen těm, kteří se vracejí po sezóně znovu na sníh, ale také těm, kteří se vracejí po různém zranění.

Klára Křížová

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři