×
Gabriela Capová se po nejlepších bodech v obřím slalomu těší společně s Martinou Dubovskou na SP do Ofterschwangu

Gabriela Capová se po nejlepších bodech v obřím slalomu těší společně s Martinou Dubovskou na SP do Ofterschwangu

08.03.2018

Světový pohár alpských lyžařů spěje k finále. V pátek a sobotu 9. – 10. března se jedou poslední technické disciplíny žen pro všechny v německém Ofterschwangu s Gabrielou Capovou a Martinou Dubovskou ve slalomu, rychlostní disciplíny mužů v norském Kvitfjellu jsou bez české účasti. Pak už jen finále SP v Aare pro pětadvacet nejlepších, ve sjezdu a super-G s Ester Ledeckou. Gabriela Capová si 6. března vyjela 4. místem v obřím slalomu FIS v Kranjske Goře 17,66 FIS bodů.

Čtvrtým místem na FIS obřím slalomu a především nejlepšími obřákovými body nejen této sezóny, ale i dosavadní kariéry Gábina Capová potvrzuje celkový vzestup posledních sezón, zvláště pak té letošní, ve které v lednu poprvé bodovala ve slalomu SP rovněž v Kranjske Goře. „Jsou to vlastně moje životní body. Je to dobré, mám radost, že se zlepšuji, chci makat ale ještě dál, abych ty body potvrdila a ještě letos zlepšila. Chtěla bych letos v obřáku na patnáct. Rezervy u sebe vidím neustále a to jak ve slalomu, tak v obřáku," řekla Gábina po té, co si vylepšila své dosavadní obřákové maximum o bezmála sedm bodů. V Krajske Goře pak zůstala na další trénink.

„Trénovala jsem slalom se Slovinkami. Nikoho cizího tam nechtěli pustit, ale díky Boštjanovi (slovinský trenér Gabriely Capové) mě Slovinky vzaly. Trénink byl dobrý. Vlastně první slalomový trénink po ZOH, takže po necelých dvou týdnech.“ A pocity či cíle směrem k poslednímu SP sezóny v Ofterschwangu? „Jet leg po olympiádě už se pomalu srovnal. Cítím se teď na lyžích ani ne extra dobře, ani ne špatně, spíš tak nějak ve středu, prostě fajn, v pohodě. Když pojedu co umím – což je hlavní cíl – a budu mít trošku štěstí, tak šance na postup je,“ říká Gábina s tím, že štěstí je také potřeba, jelikož letos skončila hned 2x těsně za postupem do 2. kola. Jednou se ale radovala z životního 19. místa.

Martina Dubovská si po olympiádě vybrala slabou chvilku. „Už na ZOH jsem před soutěží tymů tři dny proležela v posteli a po příletu mě to dostalo úplně. Nasadili mi antibiotika a se zánětem dutin a zápalem průdušek jsem jen přežívala.“ Optimismus a bojovnost Maťu ale neopouští. „Jsem na tom tak, jak jsem, ale lyžovat se určitě nezapomíná. Je přede mnou můj poslední svěťák sezóny, poslední šance na zisk bodů do SP (pozn. potenciálně už třetích v letošní sezóně). Na závod se jako vždy hodně těším a jako vždy do toho dám všechno.“

Kateřina Pauláthová měla původně v Ofterschwangu jet obří slalom, ale na poslední chvíli přehodnotila plány. „Nakonec jsem se rozhodla jet na Evropské poháry do Španělska a finále EP do Andory, protože na Ofterschwang hlásí vysoké teploty a s číslem kolem šedesáti ta trať nebude nejlepší. Tady ve španělsku je bohužel taky hodně měkko. Ne že by bylo vyloženě teplo, ale nějak divně přefrézovali kopec. Měla jsem dnes v obřáku startovní číslo 32 a už v 5. bráně byla obrovská díra. Bohužel jsem v ní lehla, byl to hnusný pád, ale nic se mi naštěstí nestalo. Zítra mě čeká ještě jeden obřák, pak závody FIS na vedlejším kopci, kde bude startovat většina holek z EP, a následně přejezd asi 50 km na finále EP do Andory. Určitě pojedu super-G, obřák a slalom, možná si na osahání sjezdovky před super-G dám i jeden trénink sjezdu,“ uzavírá Kača, která zatím stále lehce bojuje s únavou z jetlegu.

SP v Ofterschwangu i Kvitfjellu vysílá v přílém přenosu Eurosport. Pátek: 10.45 obří slalom ženy 1. kolo, 13.45 obří slalom ženy 2. kolo. Sobota: 9.15 slalom ženy 1. kolo, 11.00 sjezd mužů, 12.30 slalom ženy 2. kolo. Neděle: 10.15 super-G muži.

Výsledky obřího slalomu FIS v Kranjske Goře najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři