×
Evropské body pro Pauláthovou a Trejbala

Evropské body pro Pauláthovou a Trejbala

07.01.2015

Hned na úvod roku 2015 si naši reprezentanti Filip Trejbal a Kateřina Pauláthová připsali bodové zisky v Evropském poháru, když 3. ledna obsadil Filip 29. místo ve slalomu v Chamonix a 6. - 7. ledna Kateřina 29. a 26. místo v obřích slalomech v Zinal.

Celkem 7 bodů do hodnocení soutěže si z dvou obřích slalomů v Zinalu odváží Kateřina Pauláthová. Nyní jich má na svém kontě 82 a průběžně jí patří 19. příčka v hodnocení obřího slalomu EP. V letošní sezóně vybojovala body již pošesté. Tentokrát však kromě konkurence, podle slov svého otce, bojovala také s vlastním zdravím. „Celý týden ji trápí teploty, hodně kašle, není to moc dobré. Na trati jí pak chybí sily, hlavně v druhém kole.“ Kateřina byla první závod v prvním kole ještě 17., v druhém však klesla na 29. místo. Dnes byla v po prvním kole 30., druhé kolo si podle svých slov užila, neboť jela jako první a 23. časem se posunula na 26. místo. Místo původních plánů však nyní míří domů. „Musím k doktorovi, půjdu na krev. Snad je to jen běžné nachlazení nebo viróza, ale ten kašel je fakt hrozný. Jak nemám mandle, bojím se, aby nehrozil zápal plic. Raději dám chvilku pauzu a doléčím to. Pak se uvidí,“ uvedla Kateřina

„Původně jsme měli v plánu jet dva dny trénovat slalom a pak se přesunout na svěťák do Flachau, uvidíme, co bude dál, jestli stihneme Flachau. Pozdější plán je potom takový, že bychom chtěli jet EP v Zell am See, ale u toho trénovat a to i v dny závodů. Směřujeme už vše pomalu k MS, k načasování formy na tuto vrcholnou akci sezóny, “ dodává trenér Petr Lajkeb.

Výsledky z prvního dne EP v Zinal najdete zde, z druhého dne zde.

První dva body do letošního ročníku Evropského poháru získal za 29. místo ve slalomu v Chamonix Filip Trejbal. Tyto dva body jsou pro Filipa velmi důležité, protože díky nim z poloviny splnil kritéria pro účast na letošní mistrovství světa. „Určitě mě to potěšilo, jsem docela dost rád za ty dva body. Je to zase trochu vzpruha.“ Aby se kvalifikoval na MS, musí bodovat buď 1x v SP nebo ještě jednou v EP a tomu Filip přizpůsobí svůj následující program. „Vzhledem k tomu, že jsem včera nebodoval ve svěťáku v Zagrebu, další slalom v Adelbodenu pojede vedle Kytana Bany. Následující slalom SP je Wengen, jenže ten koliduje s Evropským pohárem v Kirchbergu. Rozhodl jsem startovat EP Kirchberg. Tak trochu sázím na to, že tam bude díky svěťáku trochu menší konkurence, startovní číslo bych mohl mít o 10-15 nižší a tím i o trochu lepší trať, čímž se zvyšuje šance na bodované umístění a logicky i vyjetí nominace na MS,“ vysvětluje Filip a vrací se ještě k Zagrebu. „Na mezičase to nebylo zlé, byl jsem 34., ale přišel výpadek. Jenže při současné obrovské konkurenci a mém startovním čísle (pozn. 72) se jinak než na doraz jet nedá, navíc v Zagrebu byl brutální led, cítil jsem tam šanci. Dostal jsem se už do fáze, že už nemám co ztratit a začalo se mi jezdit o hodně líp,“ uzavírá Filip.

Výsledky slalomu EP z Chamonix najdete zde

(EK)

Photo: archiv K.Pauláthové

 

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři