×
Ester Ledecká završila cortinský prodloužený víkend 16. místem v super-G

Ester Ledecká završila cortinský prodloužený víkend 16. místem v super-G

21.01.2019

Úspěchem skončil premiérový cortinský prodloužený víkend SP pro Ester Ledeckou. Ve všech třech závodech bodovala, obsadila postupně 17. a 8. místo ve sjezdech a v závěrečném nedělním super-G obsadila 16. příčku. Gratulujeme.

Na trať super-G vyrazila jako 31. a po příjezdu do cíle u jejího jména svítila patnáctka, následně ji však předjela ještě s číslem 35 jedoucí Kajsa Li Vickhofová z Norska.

„Dnes nám frčely dobře lyže, ale Ester nefrčela tak, jak by mohla,“ říká trenér Tomáš Bank a vysvětluje: „Tím, že měla startovní číslo jedenatřicet, příliš hodně toho viděla.  Jinými slovy sledovala, jak holky před ní vypadávaly v kritických místech. Šlo v podstatě o dvě těžce postavené branky a Ester si v nich – poté co viděla, co to tam s ostatními dělá a kolik jich tam vypadlo – nevěřila. Ta jízda proto nebyla tak aktivní, jak by mola být a jak Ester umí. Na druhou stranu ale na to, že ta jízda měla rezervy, to 16. místo je hodně dobré a i ta ztráta za vítězkou.“ Závod ovládla Mikaela Shiffrinová (USA) a autorem trati SG byl právě její trenér Mike Day. „I Shiffrinová si v bránách trochu přibrzdila, ale dokázala to díky své technice dohnat,“ doplňuje Bank. 

Celkově byl s vystoupením Ester Ledecké v Cortině její trenér Tomáš Bank spokojený. „Sjezdy byly dobré oba dva dny, i když to 17. místo, to byla taky trochu pasivnější jízda. V prvním tréninku totiž minula bránu a ve druhém zase spadla, takže si tolik do prvního závodu nevěřila. Ve druhém už pak jela dobře.“

Ještě v neděli Ester zamířila do Garmisch-Partenkirchenu, kde SP rychlostních disciplín pokračuje na sjezdovce, kde poprvé v kariéře bodovala.

Kateřina Pauláthová bohužel svou jízdu nedokončila a Ondřej Berndt ve Wengenu ve slalomu nepostoupil do druhého kola. 

Výsledky super-G žen v Cortině d’Ampezzo najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři