×
Dva obřáky Českého poháru na Stohu úspěšně za námi, MČR v technických disciplínách ve Sv. Petru začíná

Dva obřáky Českého poháru na Stohu úspěšně za námi, MČR v technických disciplínách ve Sv. Petru začíná

23.03.2018

Svah Stoh ve Špindlerově Mlýně 21. – 22. března hostil s pořadatelským týmem ST Sv. Petr dva obří slalomy Českého poháru kategorie FIS. Výborně si v nich vedli Ondřej Berndt s Filipem Forejtkem, když každý vyhrál jeden závod a oba si vyjeli nejlepší bodový průměr kariéry. V ženách je napodobila první den Elese Sommerová, druhý Nikola Bubáková, obě v nejlepších bodech sezóny, u Elese kariéry. Od pátku začíná mezinárodní MČR ve slalomu a obřím slalomu mužů a žen.

Závody obřího slalomu na Stohu z pohledu českých reprezentantů splnily a zřejmě i předčily očekávání. První den zvítězil Filip Forejtek za - do té doby - letos nejlepších 21,29 FIS bodů a ve druhém závodě přidal za 2. místo 17,44 FIS bodů, což je nejlepší obřákový výsledek jeho kariéry. Jeho nový bodový průměr bude činit 19,37 FIS bodů a posun na cca 240. místo světa.

Ondřej Berndt byl v prvním obřáku na druhém místě a druhý závod vyhrál za 15,58 FIS bodů. 17,72 vyjel už před pár týdny, když vyhrál obřák FIS na Starém Vrchu ve Slovinsku a nový bodový průměr 16,65 je jeho dosavadním maximem s pozicí na cca 180. místě světa.

Třetí skončil první den Clemens Baumann (AUT), v rámci ČP Martin Stěpán. Druhý den obsadil třetí příčku Polák Pawel Pyjas, z Čechů byl třetí Jan Skořepa.

V ženách se oba závody staly kořistí Rakušance jménem Alisa Floriantschits. V ČP vyhrála první závod Elesa Sommerová (*2001) před Klárou Pospíšilovou a Monikou Zemanovou. Druhý den byla z Češek nejlepší Nikola Bubáková, 2. Klára Pospíšilová, 3. Elese Sommerová.

Elese Sommerová si v prvním závodě vyjela 40,19 FIS bodů, své obřákové maximum, které ji posunulo na 43,70 FIS bodů. Nikola Bubáková, která letos laboruje se zraněným kolenem, se dostala druhý obřák na 38,67 FIS bodů.

V pátek se rozjíždí mezinárodní mistrovství České republiky v technických disciplínách. První den jedou muži obří slalom, druhý den (v sobotu) ženy obří slalom a v neděli obě kategorie slalom. Největšími favority na zítřejší obřákový titul jsou - při absenci zraněného Kryštofa Krýzla – Ondřej Berndt a Filip Forejtek. MČR se již tradičně koná také jako Memoriál Jarka Drápely, který se vyhlašuje z juniorů. V sobotu večer proběhne slavnostní vyhlášení Českého poháru 2018.

Přehled výsledků z ČP na OSL na Stohu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki, IG O.Berndt

 

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři