×
Dubovská po těžkém pádu vybojovala body v Evropském poháru

Dubovská po těžkém pádu vybojovala body v Evropském poháru

27.11.2013

Sjezdařka Martina Dubovská prožívá náročný vstup do olympijské sezony. Poté, co se jí podařilo hned v jejím prvním letošním závodě Světového poháru dosáhnout na body, očekávání jejího okolí se logicky zvýšila.

Martina Dubovská po úspěšném vystoupení ve slalomu Světového poháru ve finském Levi, kde brala senzační 28. místo, na severu ještě zůstala a absolvovala tam další závody. Konkrétně startovala ve čtyřech závodech Evropského poháru - dvakrát se představila v obřím slalomu a dvakrát ve slalomu speciál.

Ve výsledcích se potvrdilo, že Martina je silnější ve slalomu speciál. V obřích slalomech brala 40., respektive 53. místo. Během závodu ji však potkala pořádná porce smůly. Při jednom skoku v obřím slalomu dopadla do půlmetrové vrstvy hlubokého sněhu a byl z toho ošklivý pád. "Pořadatelé zapomněli tu část upravit. Zastavili potom závod a dvě branky přestavěli. Martina šla na opakovaný start, ale zkazilo se počasí a k tomu jsme čekali až do půl čtvrté. Navíc po tom pádu už se Martina trochu bála," popsal trenér a otec v jedné osobě Jan Dubovský.  Nakonec z toho bylo 40. místo.  Druhý den se Martině obří slalom příliš nevyvedl, podle jejího trenéra měla stále ještě respekt z pádu z předchozího dne. "První kolo se jí nepovedlo vůbec, druhé už bylo o dost lepší," hodnotil stručně Jan Dubovský. 

Kompletní výsledky závodů Martiny Dubovské najdete zde.

Pak přišly na řadu slalomy, ve kterých je Martina o poznání jistější a na výkonu i výsledku to bylo samozřejmě znát. První slalom dokončila na 34. místě, když skončila pouhé tři desetiny vteřiny za bodovanými příčkami. Druhý den se Martině dařilo mnohem lépe a dosáhla na body za 27. místo.  "Musíme to brát pozitivně po tom pádu v obřím slalomu. Skoro všichni trenéři, co ten karambol viděli, si mysleli, ze musí být po ní. Ale jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí" má jasno trenér Jan Dubovský. 

text: SHToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři