×
Dnešní obří slalom SP žen ve slovinské Kranjske Gore (se Šárkou Strachovou) musel být zrušen.

Dnešní obří slalom SP žen ve slovinské Kranjske Gore (se Šárkou Strachovou) musel být zrušen.

01.02.2014

Po metrovém přívalu sněhu přišla mlha, sněžilo, pršelo, do toho se přidal a nepříznivý vítr...

Příroda opět ukázala svou sílu, ale také připomněla, že neodmyslitelně patří k tak krásnému sportu, jakým lyžování je. Teď si přejme, aby se matička umoudřila a zítřejší slalom SP na témže místě už proběhl.

V neděli se na svůj dvacátý start ve Světovém poháru chystá Martina Dubovská: „Už dvacátý? To bych měla začít jezdit pořádné výsledky,“ hlásí se z dějiště konání česká reprezentantka, která už první tři body letos získala za 28. místo v úvodním slalomu v Levi. „V Kranjske Gore jsem nikdy nejela, ale je to strmý svah, takže před olympiádou je to dobrý test. Ale to neznamená samozřejmě žádné zkušební ježdění, pojedu naplno a co nejrychleji.“ Nárok na start měla v tomto závodě Kateřina Pauláthová, ale otcové – trenéři domluvili výměnu startovních kvót se závodem v Aare. „Nicméně pokud teď zaboduju a dostanu se ve World Cup Start List do první šedesátky, tak tam pojedu taky.“ Národní kvóta pro nominaci na Světové poháry FIS se tvoří tak, že k jedné základní účasti se připočítá počet závodnic právě v první šedesátce WCSL. „Měla jsem trošku pauzu kvůli zraněné noze, špatně jsem spadla den před závodem ve Flachau a léčba se trochu natáhla. Teď už mě dal fyzioterapeut dohromady, mezitím jsem se věnovala kondiční přípravě a už i tři dny trénovala na lyžích. V pátek (31. ledna) jsme měli naplánovaný trénink v Innerkrems, ale skoro jsme se nedostali z hotelu, napadlo sousta sněhu, auto jsme měli úplně zasypané. Teď už jsem V Kranjske Gore a tady to vypadá podobně,“ potvrzuje Martina přívaly sněhu v dějišti Světového poháru.

To Šárka Strachová má na svém kontě zcela jiný počet startů ve Světovém poháru; ve Flachau startovala v závodě s pořadovým číslem 200! A může potvrdit, že i jí potkaly přívaly sněhu, v pátek se ohlásila i s fotodokumentací z Tarvisia v Itálii: „Ráno jsme vyhrabali auto ze závějí a do večera na něm bylo dalšího půl metru!“ Dějiště SP Kranjska Gora ve Slovinsku je jen o 20km vedle.

Doufejme tedy, že děvčata svůj další závod Světového poháru v neděli 2. února nakonec pojedou a potěší nás svými výkony a výsledkem.

Oficiální informace k nedělnímu závodu najdete zde.

(AH, s využitím: Facebook ŠS)Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska