×
Další lyžařské koleno odoperováno, na řadu přišel Ondra Berndt

Další lyžařské koleno odoperováno, na řadu přišel Ondra Berndt

16.06.2014

Ondřej Berndt, člen českého reprezentačního týmu v alpském lyžování, má se sebou operaci pravého kolene.  Úraz ho postihl už v únoru v Innerkrems v závodě superG. „Zbytek sezóny jsem nějak dojezdil, protože to nebolelo,“ vysvětlil Ondra, proč nešel na operaci hned. Zvládl i kousek letní přípravy na novou sezónu, v tréninku ho stav kolene nijak neomezoval. Ale raději si ještě zašel na kontrolu k doktorovi, a slyšel špatnou zprávu: „Ten mi řekl, že to vypadá na meniskus, poslal mě na vyšetření na magnetické rezonanci a ta bohužel potvrdila jeho první diagnózu.“ V úterý 10. června tak podstoupil u doktora Milana Krtičky ve Fakultní nemocnici v Brně Bohunicích operaci. „Sešil mi to, kousek musel odstranit, protože se ukázalo, že ten meniskus byl prasklý nadvakrát. Z toho byla ještě trošku poničená chrupavka, tak s tím se taky něco udělalo. Panu doktorovi moc děkuju, odvedl skvělou práci,“ dodal Ondra.

Co ho teď čeká, jak se bude vracet ke sportování?   „Dva týdny na to nesmím šlapat, pak můžu začít došlapovat s berlemi, zhruba po šesti týdnech začnu cvičit v bazénu. Na lyže se znovu postavím v září, ale třeba to půjde lip, to se uvidí,“ shrnul Ondřej Berndt.

Přejeme mu zdárnou a rychlou rekonvalescenci a brzký návrat na lyže!

 

(AH)

Ondřej Berndt (vpravo) má za sebou zdařilou operaci menisku v pravém koleni ... V nemocnici se "sešel" s Janem Kvasničkou.

   

Ondřej Berndt, resp. jeho operované koleno ...

(foto: Czech Ski/Ondřej Berndt) Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři