×
Českým sjezdařům se o víkendu dařilo. Capová ovládla závody FIS, uspěl i Bank a Pauláthová

Českým sjezdařům se o víkendu dařilo. Capová ovládla závody FIS, uspěl i Bank a Pauláthová

24.11.2013

Čeští sjezdaři mají za sebou náročný víkend plný závodění a hned několik z nich dokázalo předvést velmi zajímavý výsledek. Ondra Bank vybojoval šesté místo v obřím slalomu Severoamerického poháru, Gabriela Capová nenašla přemožitelku ve slalomu FIS ve finském středisku Ruka a Kateřina Pauláthová vybojovala 28. místo v obřím slalomu Evropského poháru v Levi.

Českým reprezentantům ve sjezdovém lyžování se na úvod olympijské sezony daří. Hned několik z nich dokázalo v uplynulých dnech předvést výborné výkony a výsledky. Kateřina Pauláthová urvala první tři body z Evropského poháru ze 28. místo v obřím slalomu ve finském Levi. „Je začátek sezony a ty já mívám horší, rozjíždím se až v lednu. Ale v jedné jízdě jsem si potvrdila, že na to mám, že dokážu zajet. Škoda, že jsem pokazila druhé kolo,“ přiznala Kateřina, že mohla dopadnout mnohem lépe - po prvním kole figurovala na třináctém místě.

Kompletní výsledky EP v Levi najdete zde.

První vítězství v sezoně si připsala novopečené členka ženského a-týmu Gabriela Capová. Ta si z finského Levi odskočila do střediska Ruka, kde absolvovala závody ve slalomu kategorie FIS a nenašla v nich ani jednu přemožitelku. "Za hustého sněžení hned v prvním kole dravou agresivní jízdou získala náskok před nejlepší polskou slalomářkou Alexandrou Klus, která se svými 14 FIS body byla její největší soupeřku na svahu," přiblížil průběh závodu trenér a otec v jedné osobě Ivan Cap. A náročné podmínky potvrdila i samotná závodnice Gabriela Capová: "Nebylo skoro vidět pod nohy. První kolo se mi nejelo moc dobře, ale čas byl dobrý. Druhé kolo jsem už jela lépe a stačilo to na vítězství," měla radost Gabriela po závodě.

Kompletní výsledky slalomu FIS v Ruce najdete zde.

Třetím závodníkem, kterému se dařilo, byl Ondřej Bank. Ten v americkém Lovelandu startoval v obřím slalomu Severoamerického poháru a v cíli byl po dvou kolech šestý nejrychlejší. Na vítězného Philippa Schoerghofera z Rakouska ztratil Ondřej v součtu obou kol necelých 5 desetin vteřiny.

Kompletní výsledky obřího slalomu Severoamerického poháru najdete zde.

text: SH

Trasa obřího slalomu v americkém Lovelandu (foto: Robin Kasper/Czech-ski.com)Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři