×
Český tým před finále Světového poháru v alpském lyžování ve Svatém Mořici

Český tým před finále Světového poháru v alpském lyžování ve Svatém Mořici

16.03.2016

Kromě Šárky Strachové, která jako jediná bude startovat na finále SP v individuální disciplíně, budou Češi startovat teké v týmové soutěži. Budou si tak moci osahat tratě, které na ně čekají na MS 2017.

Složení týmu: Martina Dubovská, Gabriela Capová, Ondřej Berndt a Daniel Paulus. V týmu měla být původně Ester Ledecká, tu však minulý týden na SP v Lenzerheide zradila záda a musí závody vypustit.

Ve hře byl také Kryštof Krýzl, člen vítězného týmu vůbec první týmové soutěže tohoto formátu, která se uskutečnila na finále SP v Ga-Pa 2010. Kitan však závěr letošní sezóny podřizuje už té následující, proto odcestoval do Ruska na finální sérii Far East Cupu, kde má šanci na vyjetí dobrých bodů a zlepšení startovního čísla v následující ročníku SP.

Martina Dubovská má s týmovou soutěží zkušenosti z MS 2013 a v týmu je jedinou, kdo dokázal v letošním ročníku SP bodovat; a to dvakrát ve slalomu. „Určitě se těším, týmová soutěž je vždycky super a doufám, že můžeme zajet i nějaký dobrý výsledek,“ říká Maťa. Gábina se také moc těší. Týmovou soutěž jela na MSJ 2014 a podala v ní solidní výkon. Její cesta z finále EP ze španělské La Moliny do dějiště finále SP ve Svatém Mořici bude ale hodně dlouhá. „Nepodařilo se mi na poslední chvíli sehnat letenky a tak jedeme po zítřejším slalomu EP autem do Švýcarska,“ vysvětluje Gábina fakt, že po odhlášení Ester Ledecké už byly všechny lety vyprodané. Martina Dubovská si letenku zajistila v předstihu. Po slalomu letí z Barcelony do Milána, kde ji na letišti vyzvedne Jano Dubovský. I tak přijede do Sv. Mořice po půlnoci. Snad se stihne vyspat, protože soutěž startuje v pravé  poledne. To Gábina na tom bude podstatně hůř. Čeká ji  1111 km autem, což zabere v nejoptimálnějším případě jedenáct hodin.

Ondřej Berndt nás také reprezentoval v týmové soutěži na MS 2013 ve Schladmingu. „Určitě se těším. Týmová soutěž je skvělá věc, která baví asi úplně každého. Snad se nám zadaří,“ přeje si stále ještě čerstvý mezinárodní mistr Slovenska v obřím slalomu, v němž získal skalp letos 4x v obřáku SP bodujícího Adama Žampy.

Pro Daniela Pauluse to bude v týmové soutěži premiéra a jedná se pro něho už o letošní druhou premiéru. Tou první byla na obřím slalom SP do Hinterstoderu, kde stlačil čas na čtyři a půl vteřinovou ztrátu na vítěze, což je na poprvé velmi slušný počin. „O nominaci na týmovou soutěž jsem se dozvěděl až pět dní před závodem a bylo to pro mě velkým překvapením,“ říká Dan. Původně měl totiž nastoupit Jan Zabystřan, čerstvý dvojnásobný juniorský světa v kategorii u18, ten se však před několika dny nominace vzdal z důvody únavy. „Koncem přípravy jsem měl plané neštovice a měsíc nic nemohl dělat. Teď už proto síly chybí,“ říká Zaby. Dan Paulus je za svou příležitost rád. „Možnosti startovat si strašně moc vážím a doufám, že se mi podaří ustát tlak a podat co nejlepší výkon.“  

Držíme našemu týmu palce. Závod se jede v pátek 18. března v pravé poledne a vysílá ho živě Eurosport.

 

(EK)Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska