×
České slalomářky v čele s Šárkou Strachovou zítra jedou noční slalom SP ve Flachau

České slalomářky v čele s Šárkou Strachovou zítra jedou noční slalom SP ve Flachau

12.01.2015

Světový pohár ve sjezdovém lyžování má v lednu napilno. Po zrušených víkendových rychlostních disciplínách v Bad Kleinkirchheim už zítra zamíří jen do sto kilometrů vzdáleného Flachau. Jedná se o poslední slalom SP před mistrovstvím světa.

Šárka Strachová pojede opět v nejvýše nasazené skupině 1-7. Na závod se připravovala tradičně v Rakousku a z výpadku, který přišel v minulém perfektně rozjetém závodě v Zagrebu, si těžkou hlavu nedělá. „K lyžování to patří, jedeme dál,“ řekla po závodě Šárka.  Naše závodnice momentálně jezdí ve výborné formě, po technické i psychické stránce se cítí skvěle. „Mám nejlepší techniku, jakou jsem kdy v životě měla. Když se dívám na ta videa za závodů, mám pocit, že se mi ji ještě nepodařilo přenést do závodů na 100%, až se mi to podaří, věřím, že ani Shiffrin nebude neporazitelná,“ shrnuje Šárka své současné kvality.

Úplně jiné starosti musela v minulých dnech řešit česká dvojka Martina Dubovská. Po závodě v Zagrebu, kde opět vehementně atakovala finálovou třicítku (o 4 příčky jí unikla), musela odjet se zvýšenou teplotou, zimnicí, bolestí hlavy a žaludečními křečemi domů. Navíc za poslední měsíc shodila pět kilo. Doma podstoupila vyšetření krve s negativním výsledkem a vyšetření žaludku. „Žádná sláva. Dostala jsem na žaludek nějaké léky, které budu už brzy dobírat. Celý týden jsem netrénovala, byla jsem jen jedenkrát jezdit volně na Štrbském plese na obřačkách, ale jsem stále unavená,“ svěřila se Martina. O světové body je však odhodlaná bojovat ve Flachau dál. „Na závodě ve Flachau se mi líbí to, že je večerní a pořád to tam padá. Snad už se mi to zase povede,“ touží po druhých svěťákových bodech sezóny naše závodnice a dodává „Nezáleží ani tak na tom jaký ten kopec je, ale jak pojedu já a jakou na to budu mít sílu.“

Zdravotní potíže řeší i Kateřina Pauláthová. Místo plánovaného startu ve Flachau se léčí doma. Také ona podstoupila krevní testy s negativním výsledkem, nemůže se však zbavit záchvatů kašle a rýmy. „Je dobře, že nemám zvýšené krevní hodnoty, se kterými jsem měla problémy loni. Teď několik dní ležím. Doktor říkal, že záchvaty kašle přejdou, jelikož to není ještě usazené na průduškách. Tak doufám, že budu během pár dní OK,“ shrnuje své zdravotní peripetie Kateřina a vrací se k Flachau. „Flachau mě docela mrzí, protože kopec je tam krásný a v tréninku jsem se cítila dobře.“

Místo Pauláthové bude startovat Michaela Smutná, která se do SP vrací po čtyřech závodech a na Flachau má z minulosti dobré vzpomínky. „Kopec ve Flachau se mi líbí, na mém posledním MSJ (2007) jsem tam skončila devátá, měla jsem z jízd dobrý pocit.“ S průběhem letošní sezóny úplně spokojená není. „Zatím mi to nejezdí podle představ, mívám začátky sezón slabší, tak doufám, že se to brzy prolomí.“ Do zítřejšího slalomu vyrazí se startovním číslem 67. „Vím, že to s vysokým startovním číslem bude boj a bude těžké se probojovat do TOP30, ale chci zajet co nejlepší jízdu a uvidíme, na co to bude stačit,“ uzavírá Michaela.

Doplňujeme, že Martina Dubovská má startovní číslo 55 a Šárka Strachová si na dnešním veřejném losování vylosovala čtyřku (viz úvodní foto). Start prvního kola je zítra v 17.45, druhé kolo začíná ve 20.45, v přímém přenosu vysílá Česká televize a Eurosport.

(EK)

Photo: FB Šárka Strachová

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři