×
Capová ve slalomu v Killingtonu skvěle sedmnáctá, Dubovská nedokončila první kolo

Capová ve slalomu v Killingtonu skvěle sedmnáctá, Dubovská nedokončila první kolo

01.12.2019

Skvělé výsledky českých žen ve slalomu Světového poháru pokračují. Gabriela Capová zajela v americkém Killingtonu výborné 17. místo, které znamená její druhé nejlepší umístění v kariéře, druhé body ve druhém slalomu této sezóny a čtvrté body ve slalomu v řadě. Devátá žena z minulého týdne z Levi Martina Dubovská nedokončila první kolo, na postup do druhého kola opět s číslem padesát útočila.

Pro Capovou byl scénář SP v Killingtonu podobný jako loni, jen pista byla mnohem ledovější. Loni z počátku nebylo jisté, že vůbec nastoupí kvůli silnému nachlazení, letos po pádu v tréninku obřího slalomu hrozilo, že ji zastaví kotník, nakonec letos i loni závodit mohla. Loni, podobně jako letos, odcházela z obřího slalomu se smíšenými pocity a bez výsledku a na druhý den ve slalomu zajela výborně - loni 19. místo, letos 17. 

„Z umístění v top 20 mám radost, obzvlášť když mi podložka a postavení bran úplně nesedlo. Ani v jednom kole jsem nechytila rytmus a trošku jsem s tou tratí bojovala. Doufám, že mi to všechno v nějakém z dalších závodů sedne a přiblížím se i k té top 10,“ vyhlíží Gábina. A co říká na skutečnost, že se pomalu ale jistě stává stálým inventářem ve druhých kolech SP? „Mám radost, že i s loňskou sezónou to už jsou v slalomu 4 bodovaná umístění v řade. Budu se snažit v tom pokračovat,“ má jasno česká reprezentantka. Doplňme, že podmínky by měla mít čím dál tím lepší. Nyní má ve WCSL 47 bodů, kterými se řadí na 35. místo v systému nasazování do startovního pořadí slalomu SP. Při současné absenci některých závodnic, ať už vinou zranění či ukončení sportovní kariéry, by Gábina měla příští závod startovat v elitní třicítce.

Martina Dubovská na obrovský úspěch z Levi nenavázala, nicméně na bodované pozice i v Killingtonu útočila. Bohužel však pár bran před cílem 1. kola vypadla. „Myslela jsem si, že hned ze startu jsem se do té roviny pustila celkem dobře, a to i přes to, že jsem měla problémy. Ty byly v podstatě od začátku až dokonce, hlavně v prudké části, kde už jsem to před cílem nedala, i když jsem se snažila.“ Trenér s mým výkonem spokojený nebyl. Z jeho pohledu to od začátku nebylo technicky ok a v trénincích tady i v rozježdění to bylo o mnoho lepší. Příště to bude určitě lepší,“ říká Maťa, kterou nyní čeká série Far East Cupů v Číně, kde by ráda zlepšila postavení ve světovém žebříčku a tím vylepšila startovní pozici blíž k třicítce v SP. 

V závodě rozdílem třídy zvítězila Mikaela Shiffrinová (USA), které druhé Petře Vlhové (SVK) nadělila neuvěřitelných 2,29 s a připsala si 42. vítězství ve slalom v SP, celkem jich má již 62. Třetí místo v Killingtonu vybojovala Anna Sven Larssonová (SWE).

Pro úplnost - den dříve se konal v Killingtonu obří slalom a v něm Capová obsadila 47. příčku v prvním kole, když zaostala 3,26 s. „No nebyla to sice nějaká katastrofa, ale prostě se teď nějak v obřáku necítím. Vím, že mám na víc, ale sebedůvěra momentálně v této disciplíně není taková, abych to předvedla,” nešetřila sama sebe Gábina. Nicméně na posledním úseku se k tomu přiblížila, když na něm zajela 26. mezičas. 

Kompletní výsledky ze slalomu v Killingtonu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři