×
Byl to jen jeden závod, musím makat dál, říká Martina Dubovská po prvním úspěchu ve Světovém poháru

Byl to jen jeden závod, musím makat dál, říká Martina Dubovská po prvním úspěchu ve Světovém poháru

19.11.2013

Česká reprezentantka Martina Dubovská ve svých 21 letech získala první body ve Světovém poháru. Ve finském Levi se ve slalomu probojovala na 28. místo ve slalomu a ráda by na tento skvělý výkon navázala v dalších závodech.

„Byl to první závod, musím dál pořádně trénovat, aby to bylo ještě lepší. Protože Shiffrinová je pořád někde trošku jinde…,“ neusíná Martina Dubovská na vavřínech a je připravena na další tvrdou práci.

Co pro tebe znamenají první body ve SP?

Znamenají hodně. Vyplatil se tvrdý trénink a všechno kolem toho. Znamenají, že na to mám. Konečně se mi to podařilo. Málokdo už věřil, že bych to mohla dokázat, ale já jsem si věřila. Ale byl to jen jeden závod a hned je třeba makat dál!

Změnila jsi něco v tréninku, nebo čemu přisuzuješ to zlepšení?

Trénink jsem změnila úplně. Veronika Velez Zuzulová a její manžel mi hodně pomohli. Mohla jsem trénovat ve Francii, tam bylo všechno naprosto skvělé, tak jsem jim moc vděčná. Zlepšila jsem se kondičně, také jsem přešla na lyže Voelkl a lyžáky Lange. Voelkl mě podpořil, tak jsem se chtěla odvděčit. Už minulou sezonu jsem jezdila technicky lépe než dříve, ale kondičně to nebylo ono, měla jsem problémy se zády.

Jak jsi celý závod prožívala? Byla to pohoda, nebo jsi byla nervózní?

Strašně moc jsem se už těšila na závody. Miluju ten pocit na startu a chtěla jsem si to užít. Počasí, trať, všechno bylo super. Věděla jsem, že na trénincích jsem jezdila dobře, tak to chtělo jen ukázat.

Co jsi dělala před druhým kolem?

Moc jsem nestíhala. Měla jsem v prvním kole vysoké číslo, tak jsem musela skoro hned jít na prohlídku toho druhého. Ale měla jsem samozřejmě radost, že si to můžu sjet ještě jednou. A přes smsky mi radila Veronika Zuzulová. 

Kopec v Levi, na kterém se závodilo, máš ráda. Daří se ti tam, nebo čím to je?

Minulý rok jsem tu byla poprvé. Tu horní část jsem jela moc dobře, ale potom jsem odešla kondičně, je to fakt dlouhé. Tentokrát jsem si řekla, že nechci jet domů zase zklamaná s dobrou jízdou.

Tušila jsi, že už je čas, kdy by ses měla prosadit ve Světovém poháru?

Já jsem si věřila pořád. Jinak bych nemohla dělat to, co dělám. Teď jsem ráda, že se mi to konečně podařilo, ale je to jen začátek sezony. Byl to první závod, musím dál pořádně trénovat, aby to bylo ještě lepší. Protože Shiffrinová je pořád někde trošku jinde...

Jaké máš po tomhle výsledku ambice do sezony?

Ambice jsou stále vysoké. Hlavně musím zůstat zdravá, užívat si to, jezdit a trénovat naplno a pak to přijde všechno. 

 

Svým výkonem jsi České republice zajistila další místo na startech slalomů Světového poháru. Těšíš se, že vás bude startovat zase o jednu víc?

Určitě je to super. Čím víc, tím líp. V týmu je všechno lepší. I tady v Levi, když tu byly Slovenky, Šárka, český kluci, potkáváte se na obědě, na večeři, je to vždycky veselejší. 

Porazila jsi v přímém souboji naši dlouholetou slalomovou jedničku Šárku Strachovou. Trénujete spolu někdy? Nebo se potkáváte jen na závodech?

Trénovaly jsme spolu letos obří slalom na Hintertuxu na společném reprezentačním soustředění. Šárka je moc milá, poradila a říkala mi, jaká je trať. V závodech se samozřejmě potkáváme. Ona je výborná lyžařka a je velmi těžké ji porazit.

V dalších závodech o Tobě soupeřky už budou dobře vědět…

Všichni se snaží dostat do druhého kola, konkurence je vysoká. Musíš jet úplně nadoraz a mít i trochu štěstí. Všechno musí vyjít. 

 

text: SH

foto: Zoom Agence

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři