×
Bankovi i Křížové dnes unikla první třicítka SP, Ondrovi v superG o jedinou setinu

Bankovi i Křížové dnes unikla první třicítka SP, Ondrovi v superG o jedinou setinu

06.12.2014

V dnešních dvou vystoupeních českých reprezentantů ve Světovém poháru v alpském lyžování jsme se bodů nedočkali. Ondřej Bank nastoupil do závodu v superG v Braver Creek se startovním číslem 46 a skončil na 31. místě, když mu první třicítka unikla o jednu jedinou setinu! Pro vaši představu, v závodě dlouhém téměř dva kilometry je to pouhých 25 centimetrů, které rozhodly o tom, že Ondra na rozdíl od včerejšího sjezdu nebodoval.

Klára Křížová nastoupila s číslem 39, chvíli před ní byl závod přerušen kvůli špatné viditelnosti na startu. Stejně jako včera svou jízdu zahájila pomaleji, na každém mezičase se jedno dvě místa zlepšovala, ale na první třicítku nedosáhla. "Myslím si, že jsem dnes v závodě předvedla to nejlepší, co umím, ale i tak to bylo pro mne velkou lekcí... Matka příroda je vždy silnější a větší než my.  Ale pevně věřím, že všechna tato minus se mi jednou přičtou k dobru," komentovala Klára svoje vystoupení.     

Výsledky obou závodů snadno vyhledáte zde.  

Podrobnosti ještě přineseme.

Zítra - v neděli 7. prosince - startují hned tři naši muží v obřím slalomu v Beaver Creek - Bank, Kryštof Krýzl a Adam Zika, start v 17:45 (a 20:45 druhé kolo). Kláru Křížová čeká superG, start v 19:00, opět v Lake Luise. Vysílá Eurosport.

(AH)

(Ilustrační foto: CzechSki/Zoom)

 

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska