×
Bank měl pád při sjezdu v norském Kvitfjellu

Bank měl pád při sjezdu v norském Kvitfjellu

02.03.2014

Ondřej Bank si vybral další porci smůly, která ho bohužel provází po celou jeho kariéru. Při superobřím slalomu Světového poháru v norském Kvitfjellu upadl a poranil si levou nohu.

Superobří slalom v Norsku skončil pro Ondřeje Banka špatně. Při závodu upadl. Vypnuly mu obě lyže a Bank se chvíli klouzal po sjezdovce. Potom se chytil za holeň levé nohy, na které má dvě tržné rány. "Je v pohodě, při vědomí, nic zlomeného nemá a koleno také vypadá dobře," uvedl pro ČTK Ondřejův bratr a trenér Tomáš Bank a dodal: "A ještě ho bolí zadek. Byla to docela velká 'držka', snažil se to narovnat, měl vysokou rychlost a neustál to."

Zraněná noha Ondřeje Banka (foto: Ondřej Bank)

Ondřej byl ze sjezdovky na nosítkách převezen k lékařskému ošetření do Lillihammeru. Tam mu lékaři nohu šešili a Ondřeje čekají pravděpodobně dva týdny odpočinku. Podle svých slov chce v letošní sezoně ještě závodit.

Ondřej měl svou jízdu rozjetou výborně na mezičasech se pohyboval kolem 15 místa a postupně zrychloval. Zranění bohužel provázejí českého reprezentanta po celou jeho kariéru. V poslední době byl po dlouhé době zcela v pořádku a projevilo se to také na jeho výkonnosti a hlavně na výsledcích. V ruském Soči na olympijských hrách se stal nejúspěšnějším českým sjezdařem všech dob, když skončil hned ve třech disciplínách do desátého místa. (superkombinace - 6. místo, superobří slalom - 9. místo, obří slalom - 5. místo)

text: SHPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska