×
ALLIANZ Český pohár 2015 v alpských disciplínách začíná v Peci p. Sněžkou

ALLIANZ Český pohár 2015 v alpských disciplínách začíná v Peci p. Sněžkou

15.01.2015

Seriál závodů v alpských disciplínách - ALLIANZ Český pohár - se jako dlouhodobá soutěž koná již řadu let a má velkou tradici. Nejlepší čeští závodníci měří po celou sezónu své síly ve všech disciplínách, od slalomu přes obří slalom k superG a na něj navazující superkombinaci.  Vysoká úroveň a formát závodů je možná také díky sponzorům a zejména titulárnímu partnerovi ALLIANZ. K úrovni závodů přispívají také atraktivní Prize Money seriálu, vypsáno je celkem 180.000 korun: pro vítěze mezi muži a ženami po 30.000 korunách a pro juniory lákavých 15.000. A významnou část ze série závodů tradičně natáčí a přináší svým divákům Česká televize na svém specializovaném kanále ČT Sport.

O nastávajícím víkendu se první letošní pohárové závody uskuteční v Peci pod Sněžkou, jako FIS - VELKÁ CENA TRUTNOVA A PECE POD SNĚŽKOU. Zkušené pořadatelské týmy TJ Slovan Pec pod Sněžkou a TJ Lokomotiva Trutnov se postarají o uspořádání obřích slalomů v sobotu a v neděli 17. a 18. ledna 2015 na Hnědém vrchu.

Ředitelku závodu Blanku Sochorovou jsme zastihli přímo na svahu, kde kontrolovala hloubku sněhu: "Všude je to na velký vrták, sněhu máme dost, i když je pořád teplo," popisuje přímo ze svahu z místa konání ve SkiResortu Pec pod Sněžkou, kde jsou aktuální teploty kolem nuly. "Na neděli už je předpověď výborná, má být krásně, a v sobotu si taky poradíme. Všechny přípravy probíhají super, jsme nachystáni," dodala.

"Krásné a zajímavé závodění nás čeká zejména v ženské kategorii, s technickou delegátkou přijede ze Slovenska i Jana Gantnerová, která má v obřím slalomu 17 FIS bodů, přihlášena už je Gabriela Capová, Ondřej Berndt, a další přihlášky vyhlížím," přibližuje očekávanou kvalitu závodů Sochorová.      

Podrobnosti a výsledky závodů najdete tradičně zde.   

Připomeňme ještě, že loňskými vítězi ALLIANZ Českého poháru se stali Martin Vráblík a Gabriela Capová, která zvítězila také v juniorské kategorii, nejlepším juniorem byl Adam Kotzmann. Tedy čeští reprezentanti, kteří startují i ve Světových a Evropských pohárech. I to svědčí o kvalitě  a úrovni seriálu. Nejlepším oddílem se stala Ski Bílá.

Sledujte a fanděte s námi!    

(AH) 

 

 

 

   

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska