×
ALLIANZ Český pohár 2015 v alpských disciplínách pokračuje v Karlově p. Pradědem

ALLIANZ Český pohár 2015 v alpských disciplínách pokračuje v Karlově p. Pradědem

28.01.2015

Dva závody slalomu mužů a žen jsou na programu o tomto víkendu (31. ledna - 1. února 2015) v Karlově pod Pradědem.

Ve zdejším areálu Klobouk (Olomoučák) se tak opět utkají závodníci o české pohárové body, ve druhém letošním závodním víkendu. 

V prvních závodech - obřích slalomech v Peci p. Sněžkou - se vedení v ALLIANZ Českém poháru v alpských disciplínách 2015 ujali Adama Kotzmann, který oba závody vyhrál, a Pavla Klicnarová s Veronikou Čamkovou. Aktuální stav poháru najdete zde na stránkách Svazu lyžařů, zde také například zjistíte, že vedoucím oddílem je Ski Team Svatý Petr a nejlepšími juniory Filip Forejtek a Veronika Čamková. 

Závody v Karlov pod Pradědem zajišťuje zkušený tým pořadatelů Ski klub Opava. Předpověď počasí slibuje silný pokles zejména nočních teplot, také denní by měli poklesnout k minus pěti. Na svazích je pět centimetrů nového sněhu a další má v pátek připadnout, na sobotu je v předpovědi jasné počasí, takže příroda se konečně lyžařsky "umoudřila" a čeká nás jistě povedený závodní víkend. 

Seriál závodů v alpských disciplínách - ALLIANZ Český pohár - se jako dlouhodobá soutěž koná již řadu let a má velkou tradici. Nejlepší čeští závodníci měří po celou sezónu své síly ve všech disciplínách, od slalomu přes obří slalom k superG a na něj navazující superkombinaci.  Vysoká úroveň a formát závodů je možná také díky sponzorům a zejména titulárnímu partnerovi ALLIANZ. K úrovni závodů přispívají také atraktivní Prize Money seriálu, vypsáno je celkem 180.000 korun: pro vítěze mezi muži a ženami po 30.000 korunách a pro juniory lákavých 15.000. 

(AH)

   

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři