×
Alpské disciplíny
Mistry České republiky v super-G se stali Tereza Kmochová a Jan Zabystřan

24.01.2020

Tereza Kmochová získala mistrovský titul v super-G poprvé v kariéře, stejně tak jako Jan Zabystřan, pro kterého se jednalo o vůbec první titul mezi muži. Stříbrné medaile vybojovali Klára Pospíšilová a Jan Skořepa, bronzové Ondřej Berndt a Tereza Nová. V rámci juniorského MČR má titul Pospíšilová před Barborou Zíkovou a Veronikou Vanickou a David Kubeš před Adamem Klímou a Oskarem Novákem. Mezi mladšími juniory zvítězili Kubeš před Štěpánem Kroupou a Matějem Bankem a Alena Labaštová, druhá byla Natálie Zouharová, třetí Linda Trejbalová. Gratulujeme medailistům!

Český pohár jede!

20.01.2020

Dvě destinace a osm startů v kategorii - to je bilance uskutečněných závodů Českého poháru dospělých a juniorů v probíhající sezóně 2019/2020. Po Koutech v Jeseníkách a Albrechticích v Jizerských horách, kde se shodně konaly dva slalomy a dva obří slalomy, míří tento týden Český pohár do Špindlerova Mlýna k jednomu k závodu super-G a alpské kombinace, které jsou zároveň i Mezinárodním mistrovstvím ČR.

Martina Dubovská boduje v paralelním obřím slalomu v Sestriere!

19.01.2020

Skvělá zpráva přichází z italského Sestriere - česká reprezentantka Martina Dubovská boduje i ve druhém paralelním závodě letošní sezóny a do Světového poháru si připisuje další bod. Gratulujeme. Jan Zabystřan bohužel ve slalomu ve Wengenu nedokončil první kolo.

Alpským lyžařům unikly velmi těsně světové body

18.01.2020

Ondřej Berndt sahal v alpské kombinaci ve Wengenu po bodech, ale nakonec mu po obrovské chybě v dolní části slalomového kola o čtyři setiny unikly a byl 31. Jan Zabystřan bohužel nedojel sjezdovou část, když po riskantní jízdě na hranici spadl v zatáčce dvě stě metrů před cílem po vnitřní lyži. Martina Dubovská skončila v úterý ve slalomu ve Flachau 39. a od postupu do 2. kola ji dělilo půl vteřiny.

Martina Dubovská připravena na slalom ve Flachau, Zabystřan a Berndt na wengenské peklo

14.01.2020

Alpskou lyžařku Martinu Dubovskou čeká už dnes večer další slalom Světového poháru. Na startu bude tentokrát jedinou českou závodnicí, Gabriela Capová je dlouhodobě zraněná a mladé reprezentantky závodí v lehčích soutěžích. Muži už jsou ve Wengenu, kde se jim v alpské kombinaci už tři roky daří. Jan Zabystřan a Ondřej Berndt mají za sebou první trénink sjezdu a my jsme je po ně vyzpovídali.

Obří slalom na YOG: David Kubeš opět v TOP15 na 13. místě, Barbora Nováková osmnáctá

13.01.2020

Juniorské olympijské hry ve švýcarském Lausanne májí za sebou obří slalomy. David Kubeš opět ukázal, že je dobře připraven a k 5. místu z SG a 13. z AC přidal další TOP15 výsledek, když v obřím slalomu skončil na 13. místě. Barbora Nováková si připsala první výsledek na YOG i v této sezóně a po výpadku v SG a tím pádem i v AC dojela v obřím slalomu na 18. místě.

SP Zauchensee: Ester Ledecká bere v alpské kombinaci skvělé 6. místo!

12.01.2020

Paráda, Ester ledecká ukazuje ve Světovém poháru svou sílu v další disciplíně. V alpské kombinaci v rakouském Altenmarktu - Zauchensee byla po rychlostní části 5., slalom zvládla v 15. čase a celkově vybojovala skvělé 6. místo. Gratulujeme. Ondřej Berndt v Adelbodenu nedojel. Elese Sommerová vyhrála slalom kategorie NJR ve Val Gardeně a zaznamela své nejlepší body.

David Kubeš obsadil v alpské kombinaci na YOG 13. místo

11.01.2020

Parádní výsledek v super-G doplnil David Kubeš kvalitním výsledkem v TOP15, když v alpské kombinaci dosáhl na 13. pozici. Základ k dalšímu dobrého výsledku položil už o den dříve svým 5. místem v SG, které se počítalo také do alpské kombinace.

Ester Ledecká vybojovala 8. místo ve sjezdu SP v Zauchensee

11.01.2020

Další TOP10 výsledek ve Světovém poháru zajela Ester Ledecká. V počasím poznamenaném zkráceném sjezdu v Zauchensee byla 8. nejrychlejší. Červený trikot pro vedoucí závodnici sjezdu SP musela „odevzdat“ dnešní vítězce Corine Suterové, v pořadí ale zůstává na fantastickém druhém místě.

David Kubeš zajel skvělé 5. místo v super-G na YOG

11.01.2020

Juniorské olympijské hry se stejně jako velké OH konají jedenkrát za čtyři roky a letos se konají potřetí v historii. Jsou vždy pro mladší juniory U18, v alpském lyžování tedy pro první dva ročníky a juniorský reprezentant David Kubeš na nich hned v úvodní závodě alpských lyžařů (super-G) získal skvělé 5. místo. Gratulujeme.