×
Akrobatické lyžování
Zlato! Matěj Švancer ovládl Big Air na Olympiádě mládeže v Laussanne

22.01.2020

Na stupních vítězů mačkal svou zlatou medaili v ruce, poslouchal českou hymnu. „Jsem strašně šťastný, že se mi to podařilo,“ říkal nadšeně Matěj Švancer, patnáctiletý mladík, který na Olympijských hrách mládeže v Lausanne ovládl závod v Big Airu.

Švancerovi na Olympiádě mládeže smolně unikla medaile. Rozhodla chyba na posledním triku

20.01.2020

Zdálo se, že mu medaile nemůže uniknout. Vždyť po dvou kvalifikačních kolech vedl na Olympijských hrách mládeže v Lausanne soutěž ve slopestylu na lyžích. Jenže nakonec skončil těsně pod pódiem – čtvrtý. „Převažuje trošku zklamaní, rozhodlo se na posledním railu,“ líčil později Matěj Švancer, teprve patnáctiletý český freeskier.

Skicrossařka Diana Cholenská si na Olympiádě mládeže v Laussanne dojela pro stříbro!

20.01.2020

Válcovala soupeřky jednu za druhou, vyhrála všechny rozjížďky, získala plný počet bodů a byla nejrychlejší i v semifinále. Možná i proto byla skikrosařka Diana Cholenská po stříbrné medaili na Olympijských hrách mládeže v Lausanne zprvu trochu zklamaná. Druhé místo ale nakonec přijala za největší úspěch své dosavadní kariéry a po chvíli už zářila štěstím.

V polovině ledna odstartuje další ročník Czech Freeski Tour

04.01.2020

Svaz lyžařů ČR ve spolupráci s největším českým webem o FReeski lyžování freeride.cz/ski, generálním partnerem akce O'Neill přináší již sedmý ročník série freeski závodů po českých resortech s názvem O'Neill Czech Freeski Tour 2020.

Sportovní gymnázium Jablonec ve spolupráci s akrobatickými lyžaři nabídne novou tréninkovou skupinu

06.11.2019

Sportovní gymnázium Dr. Randy v Jablonci nad Nisou ve spolupráci se Úsekem akrobatického lyžování Svazu lyžařů ČR otevírá od školního roku 2020/2021 tréninkovou skupinu pro zájemce o studium spojené se sportem.

Freestyle reprezentace má za sebou poslední kondiční soustředění

16.09.2019

Česká reprezentace ve freestyle lyžování má úspěšně za sebou poslední kondiční soustředění před novou zimní sezonou. Ve Špindlerově Mlýně závodníci strávili pět náročných dnů od 11. do 15. září.

Patnáctiletý úkaz Matěj Švancer se nebojí. Na lyžích ani při shánění sponzorů

03.09.2019

Freestylový lyžař Matěj Švancer platí za jednu z největších současných nadějí tohoto sportu. Už v 15 letech dokázal vyhrát dva závody Evropského poháru dospělých a po famózní sezóně vzhlíží k těm nejvyšším cílům. Navíc si s sebou nese zajímavý příběh světoběžníka rozkročeného mezi Českem a Rakouskem.

Freestyle lyžaři absolvovali kondiční soustředění na Klínech

09.07.2019

Po soustředění ve Špindlerově Mlýně čekal český reprezentační výběr ve freestyle lyžování kondiční kemp na Klínech u Litvínova. Na programu nabitého týdne byly dynamické cviky, opičí dráhy, sprinty do sjezdovky a výlety na kole.

Freestyloví  lyžaři odstartovali letní přípravu

Freestyloví lyžaři odstartovali letní přípravu

24.06.2019

Po individuální jarní přípravě strávené v posilovně a na kole se freestylisté sešli na prvním kondičním soustředění ve Špindlerově Mlýně.