×
Skok na lyžích
Jakub Janda je před světovým šampionátem v Harrachově ve skvělé formě. V Kuopiu byl sedmý.

04.03.2014

Druhého nejlepšího výsledku v sezóně dosáhl skokan na lyžích Jakub Janda, když na Světovém poháru ve finském Kuopiu skončil sedmý. Z vítězství se znovu radoval Polák Stoch.

Antonín Hájek v Lahti opět úspěšný

02.03.2014

V nedělním individuálním závodě ve Finsku, v Lahti se opět dařilo Antonínu Hájkovi. K pátečnímu čtrnáctému místu dnes přidal místo o stupínek horší. I tak to pro tohoto mladého závodníka byl velmi úspěšný víkend. Body do celkového žebříčku si připsal také Jan Matura na 24. místě a na předposlední bodované pozici skončil Lukáš Hlava.

České kvarteto v Lahti šesté

01.03.2014

V dnešním závodě družstev ve finském Lahti na můstku HS 130 si český tým vedl vyrovnaně a celkově skončil o příčku výše než na posledním týmovém závodě na OH v Soči. České kvarteto ve složení Hájek, Koudelka, Matura, Janda si vyskákalo šesté místo.

Jakub Janda třináctý v Lahti

28.02.2014

O tomto víkendu se ve finském Lahti konají další tři závody Světového poháru. Dnes byla na programu kvalifikace a po krátké pauze následoval první individuální závod na můstku HS 130. Nejlépe z našich skokanů skončil Jakub Janda (120 a 124,5 m) na třináctém místě. Hned za ním, na čtrnácté příčce, se umístil Antonín Hájek (122,5 a 119,5 m), který dosáhl svého doposud nejlepšího umístění ve SP.

Mistrovství světa v letech na lyžích se blíží. Organizátoři očekávají rekordní návštěvnost

28.02.2014

Necelé dva týdny zbývají do startu nejočekávanější domácí sportovní události letošního roku. Na mistrovství světa v letech na lyžích, které bude od 13. do 16. března hostit Harrachov, se představí naprostá skokanská špička v čele s dvojnásobným olympijským vítězem Kamilem Stochem.

Větrný závod ve Švédsku - první body pro Koudelku

26.02.2014

Další závod Světového poháru ve švédském Falunu na zrekonstruovaném můstku HS 134 přinesl body do celkového žebříčku jen Hájkovi a Koudelkovi. Janda si po prvním skoku „vytáhl Černého Petra“.

V soutěži družstev skončili čeští skokani sedmí.

17.02.2014

Dvanáct týmů dnes nastoupilo do souboje o poslední skokanské olympijské medaile. Z dramatického závěru vyšli zlatí Němci a ukončili tak nadvládu Rakušanů, kteří doposud vyhráli 9 světových akcí za sebou. Bronz si odváží Japonsko.

Ve druhém olympijském závodě na velkém můstku nejlepší Jan Matura

15.02.2014

Druhý olympijský závod na velkém můstku ovlivňoval stále měnící se vítr. Všichni čeští závodníci odskákali obě soutěžní kola. Nejlepšího umístění dosáhl na osmnácté příčce Jan Matura (131 a 121 m), který byl po prvním kole dokonce jedenáctý. Hned za ním skončil Roman Koudelka (128 a 125,5 m).

Kvalifikace na druhý olympijský závod opět úspěšná

14.02.2014

Do druhého olympijského závodu, tentokrát na velkém můstku HS 140, nominoval reprezentační trenér David Jiroutek kvarteto Matura, Janda, Koudelka a Hájek. Všichni skokani jej zvládli a postoupili tak do zítřejšího hlavního závodu.

Legendární Visage vystoupí na MS v Harrachově se symfonickým orchestrem!

12.02.2014

Visage - jedna z největších hvězd britské nové vlny, ke které vzhlížejí Pet Shop Boys i Depeche Mode, zavítá v březnu do Harrachova. Stane se tak u příležitosti premiéry unikátního koncertního projektu The Synthosymphonica, který propojuje elektronickou a symfonickou hudbu.

Roman Koudelka nejlepší z Čechů v prvním olympijském závodě

09.02.2014

V prvním olympijském závodě na středním můstku HS 106 byl nejúspěšnější Roman Koudelka na šestnáctém místě. Do první dvacítky se vešel ještě Jakub Janda. Jan Matura obsadil 23. místo. Poslední z Čechů, Lukáš Hlava nepostoupil do druhého kola.

Úspěšná kvalifikace na první olympijský závod

08.02.2014

V dnešní kvalifikaci na první olympijský závod na středním můstku HS 106 se kvalifikovali všichni čtyři nominovaní skokani. Tři z nich se vešli do první desítky.