×
Skok na lyžích
Liberecký kraj podpoří březnové MS v letech na lyžích

28.01.2014

Zastupitelstvo Libereckého kraje dnes schválilo finanční podporu Mistrovství světa v letech na lyžích 2014 (13. -16. 3.). Liberecký kraj navíc podpoří diváky tak, že zakoupená vstupenka na závody bude zároveň jízdním dokladem pro cestu vlakem nebo autobusem do Harrachova a zpět z celého území LK.

Sedmý Jan Matura se blíží pódiovému umístění

26.01.2014

Druhý závod Světového poháru v Sapporu ovládli Slovinci, i když měl na vítězství nakročeno Jan Matura, vítěz prvního kola.

Skokan na lyžích Jan Matura má za sebou povedený víkend. V japonském Sapporu byl osmý a sedmý

26.01.2014

Slibnou a hlavně stabilní výkonnost prokazuje s blížící se olympiádou skokan na lyžích Jan Matura. Z velkého můstku v japonském Sapporu, kde loni dvakrát zvítězil, si tentokrát veze osmou a sedmou příčku.

Jan Matura v Sapporu osmý

25.01.2014

Z dnešního závodu Světového poháru v japonském Sapporu na můstku HS 134 si body do celkového žebříčku připsali tři čeští skokani. Nejlepší Jan Matura s výkony 127,5 a 125,5 metru obsadil dělenou osmou příčku. Stejný počet bodů (254,3) získali i dva závodníci z Německa, Michael Neumayer a Markus Eisenbichler.

Za nepříjemným podzimem udělal tlustou čáru a tvrdě trénuje na Soči. „Už se dívám jen dopředu,“ prohlašuje skokan na lyžích Roman Koudelka

22.01.2014

Nejprve slibné výsledky v letní Grand Prix a vyhlížení olympijské sezóny s těmi nejvyššími ambicemi. Později nejistota, strach o zdraví a váhání, jestli se do Soči vůbec podívá. Tak vypadal uplynulý půlrok Romana Koudelky.

Počasí v Zakopaném skokanům nepřálo

19.01.2014

V dnešním závodě jednotlivců v polském Zakopaném na můstku HS 134 mělo hlavní roli počasí. První kolo bylo přerušeno a do druhého kola závodníky déšť a vítr vůbec nepustil. Rozhodčí závod ukončili a konečné výsledky tak určilo odskákané první kolo, v němž byl z českých zástupců nejlepší Jakub Janda.

Šesté místo pro český tým

18.01.2014

Dnešní závod Světového poháru v polském Zakopaném byl ve znamení závodu družstev. Český tým ve složení Hájek, Koudelka, Hlava a Matura obsadil konečné šesté místo s celkovým počtem 952,4 bodů.

Matura na SP ve Wisle desátý, Koudelka skáče s týmem

16.01.2014

Náročný den v polské Wisle zahájili čeští reprezentanti kvalifikací na velkém můstku Adama Malysze. Do další série Světového poháru s velkou radostí nastoupil i Roman Koudelka.

Akreditace médií na MS v letech na lyžích 2014

15.01.2014

Žádosti o novinářské akreditace na Mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově (13. – 16. 3. 2014) obsahující jméno, redakci, typ akreditace, o kterou žádáte (press – fotograf - TV štáb), číslo FIS akreditace, AIPS či KSN legitimace, kontaktní e-mail a mobilní telefon

Matura dolétl šestý a motivuje

12.01.2014

Jan Matura se dnes skvěle vyspal a vyhrál kvalifikaci druhého závodu na Světovém poháru v Bad Mittendorfu. Na mamutím můstku HS 205 skočil nejdál ze všech – 203 metru.

Pořád šplháme nahoru

11.01.2014

Tři čeští závodníci v bodované třicítce potvrzují, že forma roste. V rakouském Bad Mitterndorfu se dnes létalo z mamutího můstku HS 200.