×
Skok na lyžích
„Být šestý na mistrovství světa je něco neskutečného, ale taky už vím, že na světě není jen sport,“ říká po životním úspěchu skokan na lyžích Roman Koudelka

15.03.2014

Finálová kola harrachovského Mistrovství světa v letech na lyžích zhatil silný vítr, a tak platí výsledky z páteční první poloviny závodu. Český skokan Roman Koudelka tak zůstal s konečnou platností šestý a připsal si jeden z nejlepších výsledků v kariéře. Titul mistra světa si z Harrachova veze Němec Severin Freund.

Druhý den MS v letech na lyžích: Perfektní atmosféra, potlučený Hájek a strašidelná předpověď počasí

15.03.2014

Mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově má úspěšně za sebou druhý den. Divácká kulisa byla mnohonásobně silnější než při kvalifikaci a možná i to pomohlo k dalšímu postupu kompletní české čtveřice. Fanoušky vyděsila jen ošklivá koncovka druhého skoku Antonína Hájka. Pořadatele zase děsí předpověď počasí.

Ředitel závodů MS v letech na lyžích Walter Hofer: Do Harrachova přijíždím každý rok

13.03.2014

Přinášíme vám rozhovor s ředitelem závodů MS v letech na lyžích...

Harrachovské Mistrovství světa v letech na lyžích zahájila vydařená kvalifikace českých skokanů a velkolepá show

13.03.2014

Velkolepý ceremoniál otevřel světový šampionát v letech na lyžích, který až do neděle hostí Harrachov. Na slavnostním zahájení nechyběl tanec s ohněm, laserová show ani monstrózní ohňostroj. Ceremoniálu předcházela pro české skokany podařená kvalifkace.

Trenér českých skokanů David Jiroutek těsně před startem MS: Medaili neslibujeme, ale chceme ji

13.03.2014

Už ve čtvrtek, 13. března bude zahájeno 23. Mistrovství světa v letech na lyžích, které se po dvanácti letech vrací do Harrachova. Čeští skokani si skvěle načasovali formu a nebojí se prohlásit: „Chceme z Harrachova medaili.“

Čeští skokani před domácím mistrovstvím světa září. Roman Koudelka byl v Trondheimu čtvrtý

07.03.2014

Skvělou pozvánku na domácí světový šampionát v letech na lyžích připravil pro diváky Roman Koudelka. V závodě Světového poháru na velkém můstku v norském Trondheimu nečekaně ovládl první kolo, nakonec byl čtvrtý.

Harrachovské MS v letech na lyžích komplikuje počasí. Šampionát ale bude

07.03.2014

Do začátku Mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově zbývá pouhých pár dnů a neohrozí ho ani teplé počasí a problémy s tajícím sněhem. Organizační výbor finišuje s přípravami a věří, že harrachovský šampionát naplní očekávání fanoušků na 100%. Má pro ně připraveno perfektní zázemí, mimořádný doprovodný program a dopravu zdarma.

Jakub Janda je před světovým šampionátem v Harrachově ve skvělé formě. V Kuopiu byl sedmý.

04.03.2014

Druhého nejlepšího výsledku v sezóně dosáhl skokan na lyžích Jakub Janda, když na Světovém poháru ve finském Kuopiu skončil sedmý. Z vítězství se znovu radoval Polák Stoch.

Antonín Hájek v Lahti opět úspěšný

02.03.2014

V nedělním individuálním závodě ve Finsku, v Lahti se opět dařilo Antonínu Hájkovi. K pátečnímu čtrnáctému místu dnes přidal místo o stupínek horší. I tak to pro tohoto mladého závodníka byl velmi úspěšný víkend. Body do celkového žebříčku si připsal také Jan Matura na 24. místě a na předposlední bodované pozici skončil Lukáš Hlava.

České kvarteto v Lahti šesté

01.03.2014

V dnešním závodě družstev ve finském Lahti na můstku HS 130 si český tým vedl vyrovnaně a celkově skončil o příčku výše než na posledním týmovém závodě na OH v Soči. České kvarteto ve složení Hájek, Koudelka, Matura, Janda si vyskákalo šesté místo.

Jakub Janda třináctý v Lahti

28.02.2014

O tomto víkendu se ve finském Lahti konají další tři závody Světového poháru. Dnes byla na programu kvalifikace a po krátké pauze následoval první individuální závod na můstku HS 130. Nejlépe z našich skokanů skončil Jakub Janda (120 a 124,5 m) na třináctém místě. Hned za ním, na čtrnácté příčce, se umístil Antonín Hájek (122,5 a 119,5 m), který dosáhl svého doposud nejlepšího umístění ve SP.