×
Skok na lyžích
Na letní Grand Prix ve francouzském Courchevelu se představí tři čeští skokani a dvě skokanky

08.08.2018

Posilnění šestým místem Romana Koudelky z předešlého závodu v Einsidelnu, cestují čeští skokani na další zastávku letní Grand Prix. Další klání je na programu ve francouzském lyžařském středisku Courchevel, kde tentokrát budou startovat muži i ženy. V pátek od 18 hodin si zaskáčou ženy, o den později ve stejný čas přijdou na řadu muži, přičemž obě kategorie budou skákat na velkém můstku HS135.

Mohlo to být ještě lepší, ale s šestým místem jsem spokojený, hlásí Koudelka

05.08.2018

Skokan na lyžích Roman Koudelka dosáhl na velkém můstku ve švýcarském Einsiedelnu na velmi solidní umístění, když si doskákal pro šesté místo! Po závodě byl spokojený, nicméně si je vědom toho, že ve svých skocích má ještě rezervy. „V závodě vždy zapracuje nervozita a nejsou to tak vydařené pokusy jako v tréninku,“ říká nejlepší český skokan současnosti.

Koudelka ve vyrovnaném závodě skončil šestý

04.08.2018

Prozatím nejlepšího výsledku se dočkal Roman Koudelka při sobotním závodě na velkém můstku ve švýcarském Einsiedelnu. S celkovým skóre 255,4 bodu skončil na šestém místě. Závod byl přitom velmi vyrovnaný. Nakonec ho ale ovládla dvojice Poláků.

Na velkém můstku se cítím lépe než na malém. Vyhovují mi, říká Barbora Blažková

03.08.2018

Když česká reprezentantka Barbora Blažová viděla zimní kalendář světového poháru v ženských skocích na lyžích, byla naprosto spokojená. „Je tam jedenáct závodů jen na velkém můstku, což je super. Mně totiž velké můstky vyhovují a cítím se na nich lépe než na menších. Je tam poznat, kdo se oproti střednímu můstku bojí a kdo má strach,“ sděluje mladá česká skokanka, která se těší ale i na nadcházející Memoriál Jiřího Rašky. Ten proběhne ve Frenštátu nad Radhoštěm od 17. do 19. srpna a ženská světová špička na něm absolvuje dva závody v rámci letní Grand Prix. „Budu se snažit navázat na loňský výkon, kdy se mi podařilo bodovat,“ říká Barbora.

Jako malý jsem po taťkovi chtěl, aby mi všude stavěl skokanské můstky, usmívá se František Holík

31.07.2018

Devatenáctiletý František Holík patří k hlavním nadějím českého skoku na lyžích a právě jemu je věnován další medailonek. Ačkoliv není z lyžařské rodiny, skoky si chtěl zkusit již odmalička, když je viděl v televizi. I proto se jeho rodiče přestěhovali z Mělníku do Lomnice nad Popelkou, aby se malý František mohl skokům věnovat naplno. A protože začínal právě v lomnickém oddílu, nikoho jistě nepřekvapí, že jeho vzorem byl Roman Koudelka.

Memoriál Jiřího Rašky – Kontinentální pohár mužů proběhne již v půlce srpna. V rámci letní Grand Prix budou skákat i ženy

29.07.2018

V březnu v rámci vyhlášení Sportovce roku 2017 byla tato akce zvolena letošní Akcí roku Moravskoslezského kraje. To už je pořádné ocenění. O čem je řeč? Ve Frenštátu pod Radhoštěm se v termínech od 17. do 19. srpna 2018 uskuteční sedmý ročník Memoriálu Jiřího Rašky a program bude vskutku bohatý. První dva dny budou skákat ženy v rámci Letní Grand Prix, poslední den přijde na řadu závod mužů na můstku HS106, jenž je zároveň kláním letního Kontinentálního poháru. Celá akce se ponese v duchu oslav výročí 50. let od vítězství zlaté olympijské medaile Jiřího Rašky v Grenoble.

Premiéra v Grand Prix vynesla první body. Jela jsem sbírat zkušenosti, zářila Ptáčková

29.07.2018

Německý Hinterzarten v sobotu kromě závodu mužů byl svědkem také ženského individuálního závodu na středním můstku. V něm se podařilo na premiérové body na nejvyšší úrovni dosáhnout Štěpánce Ptáčkové, jež vybojovala skvělé 21. místo.

Koudelka opět na bodech. V Německu skončil ve třetí desítce

28.07.2018

Čeští skokani mají za sebou druhý individuální závod v rámci letní Grand Prix, který se tentokrát konal v německém Hinterzartenu. Z páteční kvalifikace prošli do hlavního závodu všichni nominovaní závodníci, bodovat se však podařilo pouze Romanu Koudelkovi.

V Hinterzartenu se kvalifikovali muži i ženy

28.07.2018

Letní Grand Prix pokračuje o víkendu závody v německém Hinterzartenu, kde se uskutečnily během pátku kvalifikační boje, do nichž nastoupilo i pět českých reprezentantů. Kromě tří mužů se svého premiérového závodu dočkaly také dvě ženy a kvalifikační úspěšnost byla stoprocentní.

Koudelka si ve Wisle vyskákal třinácté místo, další Češi nebodovali

22.07.2018

Úvodní závody letní Grand Prix v polské Wisle jsou minulostí. Na sobotní týmový závod plynule navázalo představení jednotlivců, mezi kterými se neztratil svým třináctým místem ani Roman Koudelka. Dalším českým skokanům se na body dosáhnout nepodařilo.

Češi zahájili letní sezonu osmým místem v závodě družstev

21.07.2018

Sobota patřila v polské Wisle, kde odstartovala letošní sezona letní Grand Prix, týmovému závodu na velkém můstku. Závodu se zúčastnil také český výběr, kterému se podařilo proniknout do druhého kola a obsadit konečnou osmou příčku. Závod družstev vyhráli domácí Poláci před Německem a třetím Polskem.

Kvalifikací ve Wisle odstartovala letní Grand Prix! Postup vybojovali tři Češi

20.07.2018

Pátek byl velkým svátkem skoků na lyžích. Právě dnes oficiálně započala v polské Wisle série závodů letní Grand Prix, kde se snaží zaútočit na nejvyšší příčky také čtveřice českých skokanů. Bohužel se mezi padesátku nejlepších všichni nevešli, avšak i přes to bude o víkendu komu fandit.