×
Skok na lyžích
Harrachov o víkendu přivítal závody žáků. Vavříny sbírali skokani Desné, Oseku či Liberce

17.01.2019

Druhý lednový víkend bylo na skokanských můstcích v Harrachově pořádné živo. Na můstcích K 18 a K 26 se v sobotu konaly závody žáků v celkem šesti kategoriích. V té nejstarší, mezi 13 a 14 roky, na triumfy dosáhli Ondřej Jirotka a Karolína Horká.

FIS Cup: Dva Češi byli v Zakopaném v první desítce, vyhrál Haagen

14.01.2019

Dva čeští skokani obsadili ve druhém závodě FIS Cupu v Zakopanem umístění mezi elitní desítkou. Po třetím místě ze soboty tentokrát skončil na sedmé pozici Dušan Doležel, o místečko před ním nakonec skončil Vojtěch Štursa. Vítězem se stal Rakušan David Haagen.

Kontinentální poháru v Bischofshofenu ovládli Aigner a Jelar, Čechům se nedařilo

14.01.2019

V sobotu 12. ledna se odehrály další dva závody Kontinentálního poháru v rakouském Bischofshofenu. V prvním klání byl nejlepší domácí Clemens Aigner, pro výhru ve druhém podniku si doskočil Slovinec Žiga Jelar. Českým reprezentantům se nedařilo.

Kobajašiho neporazitelnost ukončil Kubacki, Roman Koudelka skončil čtrnáctý

13.01.2019

Během druhého závodního dne ve Val di Fiemme zlobil vítr, takže se kvalifikace neskákala a do hlavního závodu šlo všech 59 skokanů. První kolo tentokrát neovládl lídr Rjoju Kobajaši, jenž figuroval druhý za Dawidem Kubackim. V kontaktu byl i šestý Roman Koudelka, naopak Viktor Polášek do finále opět těsně nepostoupil a Čestmíru Kožíškovi se skok nevydařil. Ve druhém kole klesla česká jednička na konečné 14. místo. Velkou premiéru v podobě první, a suverénní, výhry ve světovém poháru zažil Kubacki, naopak Kobajaši skončil tentokrát sedmý.

Senzační výsledek Doležela. Na FIS Cupu v Zakopaném vybojoval stupně vítězů

12.01.2019

Během své kariéry skokana na lyžích se Dušan Doležel prozatím příliš radovat z výborných výsledků nemohl. Sobotní závod FIS Cupu v polském Zakopaném se však do životopisu českého reprezentanta zapsal bronzovým písmem. V životním závodě se mu podařilo vybojovat senzační třetí místo.

Skvělý Koudelka ve Val di Fiemme vybojoval šesté místo, triumfoval znovu Kobajaši

12.01.2019

Český reprezentant Roman Koudelka si dokázal formu z Turné čtyř můstků přenést také do dalšího závodu Světového poháru. V italském Val di Fiemme, kde pokračuje seriál na nejvyšší skokanské úrovni, dokázal vybojovat konečné šesté místo. Triumf slaví suverén této sezony a vítěz Turné Rjoju Kobajaši.

Kvalifikaci ve Val di Fiemme zvládli všechni tři čeští skokani, Koudelka byl šestý

11.01.2019

Kvůli kvótám odcestovali na světový pohár pouze tři čeští skokani místo obvyklého kvarteta. Zatímco Lukáš Hlava bude bojovat o co nejlepší výsledky v Kontinentálním poháru, jeho tři parťáci Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek i Viktor Polášek zvládli páteční kvalifikaci na sobotní hlavní závod a postoupili. První místo nevyskákal nikdo jiný než opět Rjoju Kobajaši.

Mladí skokané z SK Ještěd reprezentovali Českou republiku na ruském turné čtyř můstků

10.01.2019

Nejlepší liberečtí žáčci ve skoku na lyžích si poprvé vyzkoušeli reprezentaci České republiky. Ve dnech 2.1 až 9.1.2019, se konalo Vánoční turné čtyř můstků v Rusku a to v lokalitách Berezniki, Kudymkar a Čajkovskij. Za českou republiku byl vyslán šestičlenný tým, který vedli trenéři David Jirotka a Vojtěch Stolarz. Nejmladší a zároveň jedinou skokankou byla Natálie Nejedlová (10let), startovali také Jakub Šusta (11let), Vojta Stolarz (11let) a Ondřej Jirotka (13let).

Koudelka na Turné pátý, Rjoju Kobajaši slaví i v Bischofshofenu a má grandslam!

06.01.2019

Rjoju Kobajaši jako třetí skokan v historii dokázal na jednom Turné čtyř můstků zvítězit ve všech čtyřech závodech. V Bischofshofenu úspěšně zaútočil ze čtvrtého místa po prvním kole a dosáhl kromě výhry v celém seriálu i na grandslam. Skvělé páté místo vybojoval v seriálu Roman Koudelka.

Životní závod v Klingenthalu! Sakala vybojoval v Kontinentálním poháru páté místo

06.01.2019

Náročná neděle plná skoků se dvěma ostrými závody přinesla Filipu Sakalovi životní úspěch. Dvaadvacetiletý český reprezentant v německém Klingenthalu poprvé v kariéře vybojoval v Kontinentálním poháru umístění v TOP 5. Sakala potvrdil, že německý můstek je jeho oblíbený a po 13. místě z prvního závodu si ve druhém, jednokolovém, vylepšil osobní maximum pátým místem. Foto: Skisprungschanzen.de

Kvalifikace v Bischofshofenu pro Eisenbichlera, Kubacki má rekord můstku. Postoupili tři Češi

06.01.2019

Vzhledem k tomu, že v sobotu nebyly v Bischofshofenu dobré podmínky, musela se kvalifikace skákat v neděli před závodem. Nejlépe si v ní vedl Němec Markus Eisenbichler, který vyhrál před Johanssonem a Rjoju Kobajašim. Nájezdová lavice se kvůli dalekým skokům postupně snížila z okna číslo 15 na devítku, přičemž Dawid Kubacki zaznamenal výkonem 145 metrů nový oficiální rekord můstku. Do hlavního závodu prošli i tři čeští skokani – Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek.

Kvalifikace v Bischofshofenu odložena, skákat se bude v neděli před závodem

05.01.2019

Závěrečný závod 67. ročníku Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu, který se bude skákat v neděli, zatím nezná své složení. Sobotní kvalifikace, která byla naplánována na podvečer, totiž musela být kvůli nepříznivému počasí odložena. Organizátoři se rozhodli přesunout kvalifikační boje na neděli ve 14:30.